Минулого тижня президент Віктор Ющенко звільнив з посади свого радника 43-річного Тараса Стецьківа. Той пішов кандидатом у народні депутати за списками блоку "Наша Україна—Народна самооборона". Водночас за квотою "Самооборони" Юрія Луценка до списку потрапив і колишній мер Києва Олександр Омельченко.
— Із ним вів переговори особисто Юрій Луценко, — розповідає "ГПУ" Тарас Стецьків. — На думку нашого лідера, присутність у списку Омельченка суттєво додасть блоку "Наша Україна—Народна самооборона" голосів у Києві. Я також не виключаю, що розмови велися з більш далеким прицілом: у разі перемоги помаранчевих сил і формування більшості у Верховній Раді може відкритися перспектива дострокових виборів у Києві. Тоді авторитет Омельченка дозволить підтримати кандидата, якого висуне НУ-НС. Але не факт, що це буде саме Омельченко.
Юрій Луценко обіцяв, що приведе у Верховну Раду нових людей. А залишилися майже всі старі обличчя...
— Щонайменше сімнадцять із двадцяти осіб — нові обличчя, — запевняє Стецьків. — Це регіональні лідери "Самооборони", які приєдналися до нас під час зимових та весняних акцій по Україні. У першій десятці — троє наших , а починаючи з одинадцятого місця через кожних чотири — наші люди. У списках багато тих, кого ще кілька років тому не було в політиці.
Чи правда, що у "Нашій Україні—Народній самообороні" суворо заборонено говорити про будь-яку можливу співпрацю або коаліцію з Партією регіонів?
— Звісно. Бо саме ми послідовно виступали проти уряду Януковича та антикризової коаліції. Коаліція з "регіоналами" для нас неприпустима, й це ми не обговорюватимемо. Той, хто це робить, — не в нашому списку.
Закарпатське обласне відділення "Народної самооборони" саморозпустилося, бо не згодне з об"єднанням із "Нашою Україною", а також зі включенням до виборчого списку Омельченка...
— У нас було сильне радикальне крило, що виступало за самостійну участь у виборах. Однак воно опинилося в меншості. І найбільш безкомпромісні представники цього крила, зокрема в Закарпатській області, так висловили незгоду. А щодо Омельченка, то їхні сумніви, мабуть, були набагато гостріші, ніж мої.
Після виборів ви залишитеся депутатом чи хочете працювати деінде?
— Якщо буде сформована демократична більшість, не виключаю для себе роботу у виконавчій владі. Я підкорюся рішенню команди.
Луценко очолив список НУ-НС. Тож у разі формування "демократичної" більшості він претендуватиме на місце прем"єра або спікера?
— Я не думаю, що посада спікера, в силу темпераменту Юрія Віталійовича, йому до вподоби. А щодо виконавчої влади, то там є варіанти. Усе залежить від того, хто скільки голосів набере. Це може бути посада й поверхом нижче — віце-прем"єр чи міністр. Та про це говорити ще зарано. Адже, згідно з опитуваннями, коаліція Партії регіонів і комуністів зараз виграє.
Коментарі