— Сегодня политическая система в России работает на уничтожение всех, кто в нее не вмонтирован. Подменяются смыслы и принципы. Нарушается закон, права избирателей, — каже колишній депутат Державної думи РФ від Комуністичної партії 45-річний Денис Вороненков виданню "Цензор.нет".
Із дружиною Марією Максаковою приїхали в Україну торік у жовтні. Вона — також екс-депутат Думи, оперна співачка. 6 грудня 2016-го отримали українське громадянство. На підставі родинних зв'язків в Україні, говорять у міграційній службі. Родичі Вороненкова живуть у Херсонській області. Він співпрацює зі слідством у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича. Каже, не голосував за анексію Росією Криму 2014 року. Його карткою скористався хтось інший.
Слідчий комітет РФ пред'явив заочне звинувачення Вороненкову й оголосив його у федеральний розшук. Ідеться про організацію рейдерського захоплення будівлі в центрі Москви вартістю $5 млн.
— Вони кажуть, що я злочинець. Але яким судом і коли я був засуджений? — говорить Вороненков. — У Росії, за даними Верховного суду, кожен третій чоловік віком від 20 до 60 років був судимий або притягувався до кримінальної відповідальності. Будь-кого можна притягнути до неї. Особливо, якщо кажеш щось проти влади.
Правосуддя в Росії сьогодні навіть гірше, ніж було 1937 року. За Сталіна засуджували за 58-ю статтею у політичних справах. Але за кримінальними статтями було 20 відсотків виправдальних вироків. Зараз їх менше 0,5 процента. Політичні справи відкривають рідко, бо вони — резонансні, Захід на це погано дивиться. Простіше з людини зробити кримінальника. З'явилася нова категорія засуджених: за аналогією з 58-ю статтею їх називають "стоп'ятдесятдев'ятники". Це стаття про шахрайство, за якою можна засудити будь-кого до 10 років позбавлення волі.
Всі вибори в Росії — від муніципальних до федеральних — фальсифіковані.
Група осіб у Федеральній службі безпеки узурпувала силові повноваження від імені держави. Деморалізувала й розгромила Міністерство внутрішніх справ, Генпрокуратура не має жодних наглядових функцій. Усім керує ФСБ. Я вважав, що треба спробувати цьому протистояти. На жаль, переоцінив свої можливості і недооцінив масштаб проблеми.
Ранній Путін був іншою людиною. Вникав у проблеми, розумів, що держава стійка тільки в системі стримувань і противаг. Зараз цього немає. Якби він не хотів знищити МВС, Генпрокуратуру, то цього б не сталося. Була б хоч якась система противаг. А нині якщо ти в конфлікті із цими людьми — тобі кінець.
ФСБ використовує психотропні препарати для придушення волі і підпорядкування людей у слідчому ізоляторі "Лефортово". Не хочу стати наступною жертвою. Заарештованого генерала Колесникова, наприклад, викинули з балкона, оголосили наркоманом. Сказали, що дружина йому намагалася провезти наркотики в туфлях. У чомусь провинився і співробітник Слідчого комітету Максименко. З нього в "Лефортові" зробили "овоча".
Я дав свідчення в Генеральній прокуратурі України у справі екс-президента Януковича. Вважаю, він повинен був отримати в Росії не притулок, а справедливий суд.
Я люблю країну, в якій народився і відбувся. Нікого не зраджував. Але якщо Путін вважає своїм другом раніше двічі судимого Януковича, то мені такі друзі не потрібні.
Коментарі