У четвер Конституційний суд визнав, що до парламентської коаліції можуть входити як фракції, так і окремі депутати. Це означає, що нинішня коаліція створена законно. Рішення суду спонукатиме приєднуватися до більшості наступних депутатів-опозиціонерів. Зокрема з БЮТу ближчим часом вийдуть 20 нардепів, стверджує 51-річний Володимир Фесенко, керівник Центру політичних досліджень "Пента".
— Це будуть депутати-бізнесмени, бо їм потрібні гарантії від нової влади щодо своєї безпеки та безпеки свого бізнесу. Серед них — представники групи нардепа Богдана Губського, — вважає експерт. — Під питанням перебування в БЮТ групи депутатів керівника Верховного суду Василя Онопенка.
У НУ-НС менше депутатів, які б могли перейти в коаліцію: ті, хто близький до Давида Жванії, вагатимуться Микола Мартиненко й Анатолій Матвієнко.
Коаліція може збільшитися до 300 депутатів?
— Все залежить від ситуації в БЮТі. Якщо "Регіони" працюватимуть окремо з кожним депутатом, щось їм пропонуватимуть, то фракція БЮТ "посиплеться". Тоді коаліція може розширитися і до конституційної більшості.
Від Конституційного суду можна чекати будь-яких рішень
Це означає, що Рада працюватиме до 2012 року, доки в неї не закінчаться повноваження?
— На це й робиться ставка. Але не прогнозуватиму, бо ситуація може принципово змінитися. Якщо виникне парламентська криза або погіршиться соціально-економічна ситуація, або "регіоналів" не влаштує внутрішня парламентська ситуація, тоді вони захочуть піти на дострокові парламентські вибори.
Нинішнє рішення Конституційного суду суперечить їхньому ж вердикту 2008 року. Можна припускати, що згодом судді винесуть третє рішення з цього питання?
— Конституційний суд виходить не з формально-правових критеріїв, а з політичної кон"юнктури. Тому від нього можна чекати будь-яких рішень.
Коментарі