Народний депутат 56-річний Анатолій Гриценко у вівторок вийшов із фракції "Батьківщина". Напередодні його вигнали із засідання цієї політсили за те, що в інтернеті написав: люди на Майдані стомилися і їх треба розпускати.
Лідер фракції Арсеній Яценюк сказав, що Гриценко мав би скласти мандат народного депутата. Той відмовився й розповів:
— 5 грудня мені передали записи радіообміну командирів "Беркуту" під час нічного штурму Майдану 30 листопада. В Генпрокуратурі підтвердили, що вони справжні. Потім була розмова з Яценюком, він каже: дарма ти це зробив. До того ми контролювали всі радіопереговори "Беркуту". Тобто мали доступ до частоти, прослуховували і знали, куди "Беркут" переміщається. А після того, як я передав записи, начебто цю можливість утратили. Якщо Яценюк і його люди контролювали ці переговори, то було чітко зрозуміло: із третьої ранку готувалося побоїще. Були названі вулиці, підрозділи, хто куди йде. У мене питання: чому не врятували людей, яких побили? Чому негайно не приїхали і не викликали інших?
— Якщо Гриценко про все знав, то чого чекав інформаційного приводу? — говорить 61-річний Володимир Бондаренко, депутат із "Батьківщини". — Він сам донедавна був людиною з оточення Яценюка. Такі заяви робляться з метою розколу.
Публічний конфлікт між Гриценком і Яценюком зашкодить опозиції, пояснює політолог 48-річний Андрій Золотарьов:
— Люди думатимуть: що буде, коли вони прийдуть до влади, якщо вже зараз сваряться? Те саме, що й за часів Ющенка і Тимошенко. Гриценко — конфліктний чоловік, часто ображається на колег. Влада використовуватиме ці розбірки. Зливатимуть якусь інформацію, зіштовхуватимуть лобами.
Це не перший публічний конфлікт між Яценюком та Гриценком. Торік улітку лідер "Батьківщини" сказав, що заяви для Гриценка пишуть в Адміністрації президента. На що той відповів: Яценюк працює на владу. У листопаді Анатолій Степанович критикував Арсенія Петровича за те, що із фракції не виключили сімох депутатів, які голосували з провладною більшістю.
Коментарі