Учора президент України 54-річний Віктор Ющенко скасував свій візит до Одеси й вилетів до Грузії. Також до Тбілісі вирушили лідери Польщі Лех Качинський та Литви Валдас Адамкус. А ще глави урядів: Латвії — Івар Годманіс та Естонії — Андрус Ансіп. Мета візиту — підтримати грузинський народ і президента Михаїла Саакашвілі, сприяти врегулюванню конфлікту з Росією.
Напередодні Віктор Ющенко наказав правоохоронним органам та податковій міліції Севастополя перевірити фінансові операції Чорноморського флоту Росії та оплату ними комунальних послуг. Якщо є борги, то на причалах російського флоту відключать електроенергію та водопостачання.
Служба безпеки й міліція також перевіряють, чи законно перебувають у Севастополі моряки-чорноморці, і чи є в них прописка. На облік взято закупівлі продовольства російським флотом.
— Перебування Чорноморського флоту в Севастополі під час протистояння Грузії та Росії робить Україну заручницею, третьою стороною конфлікту, — вважає колишній перший заступник голови Служби безпеки України 63-річний Олександр Скіпальський. — Уявіть, що Грузія прийме рішення нанести удар по російській інфраструктурі, так як це робить Росія. І Україна тут піддається великому ризику. А з точки зору ведення війни, Грузія буде права, коли нанесе удар по частині російського флоту, який розташований у Криму.
Скіпальський каже, що Україна має вимагати від Росії не втягувати нас у війну:
— Також ми маємо звернутися в Організацію Об"єднаних Націй у зв"язку з такою ситуацією. Протестувати, робити все для того, щоб Чорноморський флот не брав участі в бойових діях. Бо ми автоматично стаємо заручниками. Щонайменше — місто Севастополь.
Екс-заступник голови СБУ називає правильними дії президента Ющенка щодо Чорноморського флоту. За словами Скіпальського, Україна має поводитися жорстко щодо північного сусіда:
— Після заяв Росії, що вона робитиме що захоче, не може бути якихось сентиментів. Бо росіяни чим більше відчувають слабинку, тим більше нахабніють.
Коментарі