— Зло повинне бути покаране. Вперше в українській історії я прийняв рішення взяти участь у судовому процесі. Безпрецедентно, коли президент це особисто робить. Але це справа кожного з нас, — каже 52-річний Петро Порошенко 18 лютого. — Маємо пройти процедурно складний шлях, щоб у вбивць потім не було жодних зачіпок у європейських судах. Злочини проти Майдану не мають терміну давності.
"Пане президенте, безпрецедентно — це якби ви не з'явилися на суд у справі державного зрадника, — коментує у "Фейсбуку" колишній прокурор 41-річний Сергій Іванов. — Якби, крім численних злочинців, над якими ви майже чотири роки тримаєте парасолю, ви ще й відкрито підіграли б їхньому ватажку. Що значить "я вирішив"? Хіба не суд вирішив допитати вас? Чи ви вважаєте себе вищим за суд? Навіщо робити піар з очевидних речей? Ви — президент, а не шоумен. Ви маєте бути прикладом і демонструвати повагу до закону без поблажливого підкреслення власної винятковості".
21 лютого Петра Порошенка допитали у справі про державну зраду Віктора Януковича. На прохання Адміністрації президента — заочно, в режимі відеоконференції. Кажуть, у глави держави були заплановані переговори із західними партнерами.
О 14:00 він з'являється на екрані в Оболонському райсуді Києва. Сам перебуває на вул. Банковій.
— 27 лютого 2014 року вирушив до Сімферополя, — каже Петро Порошенко. — Особисто переконався, що Верховна Рада Криму не працювала. Була оточена "зеленими чоловічками" — військовослужбовцями регулярних сил Російської Федерації і ланцюгом осіб у камуфляжі. Останні називали себе кримською самообороною, але координувалися офіцерами спецслужб РФ. Це можна кваліфікувати як агресію і незаконну анексію.
Мою спробу потрапити до парламенту заблокували. Я був оточений кількома десятками, пізніше — сотнями людей. Частина з них були провокаторами — намагалися вдарити, погрожували. Дехто став на мій захист. Була загроза моєму життю.
Ніякого оголошення референдуму не відбувалося. Маніпуляції з датами — спочатку 21 травня, потім 16 березня — свідчать про поспішність і незаконність дій російської влади. Рішення президента Путіна про застосування армії за межами Росії, звернення до Ради Федерації про згоду на це і поспішний дозвіл свідчать про добре скоординовані дії парламенту і президента Росії з військовослужбовцями та найманцями, які перебували в Криму для забезпечення незаконної анексії.
Із запланованих 1 год. 30 хв. президент говорив близько години. Суддя Владислав Дев'ятко достроково завершив допит. Сталося це після того, як адвокати Януковича кілька запитань поставили не по суті справи, про яку йшлося.
Коментарі