29 березня Верховна Рада дала згоду на звільнення генпрокурора Віктора Шокіна. Що зробив на посаді він і його попередники після Революції гідності?
Олег Махніцький, 46 років, керував Генпрокуратурою після Революції гідності. Розслідував злочини на Майдані. Почав затримувати "беркутівців" із "Чорної роти". Звертався до Євросоюзу щодо запровадження санкцій проти Віктора Януковича та 22 його соратників. Однак у цьому списку не було колишнього голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна й олігарха Дмитра Фірташа. Оцінив вивезений командою Януковича капітал у $100 млрд. Президент Порошенко звільнив Махніцького з посади виконувача обов'язків генпрокурора за його заявою 19 червня позаторік. Того ж дня призначив своїм радником. Був ним до лютого 2015-го.
Віталій Ярема, 52 роки, створив управління спеціальних розслідувань злочинів проти активістів Майдану. Займався "вишками Бойка". У листопаді позаторік активісти на Майдані вимагали звільнити Ярему. Звинувачували у невиконанні закону про очищення влади, затягуванні розслідування розстрілів 18–20 лютого 2014 року та відсутності боротьби з корупцією. 9 лютого 2015-го подав у відставку.
Віктор Шокін, 63 роки, оголосив про затримання колишнього керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Однак той уже не перебуває під домашнім арештом, бо прокуратура не звернулася до суду щодо продовження терміну.
Порушені справи щодо нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука, бізнесмена Геннадія Корбана — колишнього заступника голови Дніпропетровського губернатора. Тоді область очолював мільярдер Ігор Коломойський.
Слідчі передали до суду справи п'яти "беркутівців".
Торік у червні підозрюваний у шахрайстві колишній "регіонал" Сергій Клюєв утік за кордон.
27 березня цього року із СІЗО випустили єдиного затриманого у справі про видачу зброї зі складів МВС для силового розгону Майдану Ростислава Заворотного.
Коментарі