7 липня минуло 15 років із дня смерті тележурналіста 45-річного Ігоря Александрова з міста Слов'янськ на Донеччині. 3 липня 2001-го його забили до смерті двоє нападників бейсбольними бітами. Це сталося у вестибюлі будівлі телерадіокомпанії, де він працював.
— Ігор чотири дні лежав у комі, але не вижив. Замовників злочину досі не назвали, — говорить 58-річний Олександр Кульбака, редактор місцевого видання "Вісті".
Перед смертю Ігор Александров провів у прямому ефірі передачу "Без ретуши". Екс-працівники управління боротьби з організованою злочинністю Михайло Сербін та Олег Солодун розповіли про замовні вбивства бізнесменів Донеччини. Звинуватили правоохоронні органи та керівництво Донецької області у зв'язках із криміналітетом. На той час регіоном керував Віктор Янукович.
— Ігор обіцяв назвати прізвища замовників і виконавців низки вбивств у наступній програмі. Але ефір не відбувся через його загибель.
За вбивство Александрова посадили п'ятьох. Організатори брати Олександр та Дмитро Рибаки отримали 15 й 11 років позбавлення волі. Виконавці — до 12 і до 6 років. Водій — 2,5 року. Цьогоріч виходить із в'язниці останній засуджений у справі журналіста.
На честь Александрова у Слов'янську перейменували вулицю та провулок Плеханова.
— Ми з журналістами щороку збираємося на могилі Ігоря й п'ємо пиво. Це був його улюблений напій. Міцного спиртного не вживав.
В Ігоря Александрова залишилася дружина Людмила. Разом виховували доньку Анну і сина Олексія.
Тетяна САРАХАН
Коротко
6 липня не стало 89-річної Зеновії Штундер — мистецтвознавця і дружини композитора Станіслава Людкевича. Її поховали на Янівському кладовищі у родинному склепі. Жінка закінчила музичне училище і з 1948 року навчалася у Львівській консерваторії на музикознавчому відділенні. У Києві захистила дисертацію з дослідження творчості Лисенка. Станіслав Людкевич був у неї викладачем. У листопаді 1973-го вони одружилися. 1995 року Зеновія Штундер створила музей Людкевича у будинку композитора. Там працювала 20 років на посаді старшого наукового співробітника.
45-річна львів'янка загинула під колесами власного автомобіля. Жінка зі своїм чоловіком зупинилися для відпочинку на озері в селі Заріччя Жидачівського району. Ночували в наметах. Під ранок чоловік підійшов до авто "Форд Каер", аби взяти ковдру. Закриваючи, сильно гримнув дверима. Автівка стояла на схилі. Від удару зрушила з місця. Покотилася вниз до озера. Допомогти чоловікові з намету вийшла дружина. Стала навпроти машини й намагалася зупинити її руками. Авто наїхало на неї, придавило грудну клітку.
3 липня справили 40 днів по 47-річній Ользі Марчук із Києва. Вона померла від раку мозку 29 травня.
— Через чотири дні у неї мав бути день народження, але ніхто вже не готувався до свята, — розповідає племінниця Інна Оробець, 31 рік. — Її виписали з лікарні у квітні. Медики давали кілька тижнів.
Ольга працювала швачкою. Двічі була розлучена. Дітей не мала.
— Від першого чоловіка у неї був син. Помер у 3 місяці. Перестав дихати уві сні. Вона жила у квартирі з матір'ю. На похорон приїхали два колишні чоловіки.
Іранський режисер, володар "Золотої пальмової гілки" Аббас Кіаростамі, 76 років, помер 4 липня у паризькій лікарні, де лікувався від раку.
Кіаростамі залишився в Ірані після Ісламської революції 1979 року і зняв понад 40 стрічок, більшість — документальні. 1997-го отримав "Золоту пальмову гілку" — найпрестижнішу нагороду Каннського кінофестивалю за фільм "Смак вишні". Був розлучений. Мав двох синів.
Коментарі