— Нескромно говорити, що ми найкращі. Але люди так кажуть. Щороку до нас приїжджає все більше учасників, — розповідає 46-річний Ашот Арушанов, президент мотофестивалю "Тарасова Гора". 2-5 червня захід відбувався під Черкасами в селі Благодатне. Зібралися понад 8 тис. байкерів і їхніх прихильників з України та з-за кордону.
3 червня від Черкас їдемо автобусом. Дорогою обганяють колони байкерів на мотоциклах. При вході на фестиваль квитки продають по 300 грн чоловікам, жінкам — по 150. Якщо вона сама приїхала на мотоциклі — пускають безкоштовно. Учасникам на руку надягають кольорові браслети з гаслом "Космос буде або наш, або нічий".
— Вважають, що сім років — це космічний цикл. Ми його пройшли двічі, — говорить прес-секретар заходу 31-річна Світлана Горідько. Нині відбувається 14-й фестиваль.
На перехресті доріжок стоїть банер із зображенням Шевченка у скафандрі. Кілька людей зайняли чергу, щоб сфотографуватися. Навпроти продають срібні прикраси, шкіряні вироби. 40-річний Павло Дубенко із Черкас міряє жилет за 2 тис. грн.
— На "Тарасову Гору" приїжджаю вдруге. Беру з собою дружину, — розповідає Павло. — Багато видатних і творчих людей побачив. Торік гурти виступили на сцені. Потім усі пішли в бар. Поряд зі мною сідає Василь Вірастюк (чемпіон світу з силового багатоборства. — ГПУ), каже: "Подвинься трошки". Був вражений.
За рядом продавців — житлові корпуси й будиночки. Їх гості фестивалю можуть зняти. Біля одного будинку стоїть бар.
— Ми з цією табличкою їздимо вже вісім років, — говорить бармен 39-річний Андрій Григорчук. Показує на плакат позаду "Сиськи — и коктейль ваш". За демонстрацію грудей безкоштовно дають жінкам коктейль.
— Це крута дошка, — бармен показує на напис "Одним дебилом больше" із сімома засічками. — Безкоштовний коктейль даємо тільки дівчатам. Але якщо чоловіки бачать табличку і починають задирати футболки — вважаємо їх дебілами. Ведемо рахунок засічками на дошці. Щороку таких стає менше. Декого одразу застерігаємо.
Цікавий випадок був у Вінниці. Підходять дві літні тьотушки, квадратненькі, невисокі. Показують на табличку, питають: "Це діє?" Говоримо, так. Просять один коктейль. Готуємо — одна з них вивалює груди. Всі аплодують, свистять. Вона пробує коктейль, каже: "Гарний. На, доцю, мама тобі заробила". І дає його 12-річній дитині. Вони йдуть, через півгодини повертаються. Тепер інша жінка просить коктейль. Усе повторюється. Але виявляється, що то вже хрещена. Більше не приходили. 2008-го мене на фестивалі обанкротили з безкоштовними коктейлями. Приходили по троє-четверо дівчат. Одна взагалі не вдягалася. Мені не потрібні груди, але люди мають бути розкуті.
— Женщинам-байкерам хорошо, — говорить 35-річна Тетяна Долгова з Києва. Сидить на власному байку, поправляє зачіску після шолому. — Только или прическа, или шлем — надо выбирать. Со стороны мужчин постоянная забота о твоей безопасности. Иногда не только уступают дорогу, но и освобождают ее для девушек. Настоящие современные рыцари.
Поблизу сцени розпочинаються спортивні змагання. Їх веде Василь Вірастюк. Шість команд стрибають у мішках, ловлять мотоциклетним шоломом яйця, бігають наввипередки в тракторних шинах. Близько 19:00 починається концерт. Його хедлайнер — столичний гурт "Танок на майдані Конго".
Наступного дня мотоколона байкерів приїхала до Канева. На Чернечій горі поклали квіти на могилу Тараса Шевченка та відвідали музей поета.
Коментарі