вівторок, 19 вересня 2017 00:30

Василь Ропчук оздоблював маєток Алли Пугачової

— Талант до роботи з деревом перейняв від батька. Під час різьби заспокоююсь і відпочиваю. Отримую позитивну енергію від дерева. Буває, працюю з ранку до вечора і не втомлююсь, — розповідає 58-річний Василь ­Ропчук із селища Ясіня Рахівського району на Закарпатті. Займається художнім різьбленням майже 40 років. Виготовив понад 10 тис. дерев'яних фігур.

Василь Степанович навчався у Косівській школі мистецтв. Її не закінчив.

— Пішов у помічники до сусіда-різьбяра Михайла Тулайдана, — каже чоловік. — Він виготовив люльку для Йосипа Сталіна, яка зараз зберігається у музеї в Кремлі. Використав майже 50 порід карпатських дерев.

Найчастіше Василь Ропчук робить фігури гуцулів, тварин і музичні інструмен­ти. Основний матеріал — тополя.

— На ній майже не з'являється тріщин із часом, — продовжує. — Якщо обробити дерево хімікатами, швидко зогниє. Я користуюся лляною ­олією. Кип'ячу її. Кількома шарами покриваю дерево. Стоятиме без змін 50 років. Залишаю фігури в натуральному кольорі. Підфарбовую, якщо просять замовники.

Мої роботи є у колекціях президентів Бориса Єльцина, Віктора Ющенка, Міхеіла Саакашвілі та Віктора Януковича.

Якось довелося робити підвісні стелі у підмосковному маєтку Алли Пугачової. На дошках вирізали об'ємні портрети руських князів і графів часів Російської імперії. Пішло 10 порід дерев. Основний — горіх. Якщо брати тільки один вид деревини, сильний запах може зашкодити здоров'ю. Кілька — створюють букет.

Найвища скульптура Василя Степановича — "Карконош" — понад 5 м. Її виготовив для Карконоського національного парку в Польщі. Зобразив героя місцевих легенд — Духа Гір. Виглядає, як старець із посохом.

— Карконош має густу кучеряву бороду й чорні товсті брови. Ноги стоять на невисоких пеньках. Між ними може пройти дорослий, — говорить Ропчук. — Вісім років тому запросили оформити дитячий майданчик у столиці. Там Національний ­реєстр рекордів фіксував найшвидшу роботу по дереву. Вирізьбив метрового ведмедя за годину і 15 хвилин. Однак захотіли багато грошей за сертифікат. Залишив їм фігуру й поїхав додому.

Василь Ропчук має тематичне гуцульське кафе, магазин сувенірів. Там продає вироби. Великі коштують від $100–2,6 тис. грн.

— Хочу відкрити власну школу різьбярства у Ясіні, щоб це мистецтво не занепало. Чекаю, коли виділять приміщення, — додає майстер. — До мене приходили багато учнів. Лише двоє лишилися. Різьбленням може займатися тільки спокійна людина. Запальні хлопці на початку різалися й одразу йшли. Своє вміння передаю сину 13-річному Василю. Вміє виготовляти сопілки.

Зараз ви читаєте новину «Василь Ропчук оздоблював маєток Алли Пугачової». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути