"Добрий день, работніки "Газети по-українськи". Прочитала в газеті, що у Львові працює центр обліку та нічного перебування безпритульних громадян. Напишіть, можливо, вже є такий у Києві. Бо в мене є людина, в якої ні документів, нічого нема, і їй треба десь визначитись".
Лист надійшов від Галини Партоли з Києва.
— Київський Центр обліку та реєстрації безпритульних наприкінці травня відкрили на вулиці Суздальській, 4/6, — каже Тетяна Костюренко, 50 років, начальник Головного управління соціального захисту населення міськадміністрації. — Із минулого року при Будинку соціального піклування діяло відділення обліку та реєстрації бездомних. Центр опікується киянами, яким ніде жити. Людей, які приїздять із регіонів, можуть залишити лише на ніч, не більше.
У центрі реєструють людей без місця проживання. За потреби, їм допомагають із встановленням групи інвалідності, призначенням пенсій.
— Хто потребуватиме, зможе тимчасово пожити у відділенні нічного перебування або в готелі. Потім людина повинна влаштуватися на роботу, там їй можуть дати гуртожиток, — каже директор Будинку соціального піклування Києва Лариса Зая, 57 років. Вона виконує обов"язки директора центру. — У нас було таке, що люди влаштовувалися на нормальні роботи й могли навіть знімати квартиру в Києві. Щоправда, жили по декілька чоловік.
У центрі забороняють пиячити, вживати наркотичні засоби. Вимагають доглядати за собою.
— Повірте, декого дуже важко змусити перевдягтися в чистий одяг і вести нормальний спосіб життя, — додає Зая.
Цього року паспорт отримали троє безпритульних, справи ще 15 розглядають. У Центр обліку та реєстрації безпритульних можна телефонувати за номерами: 497 39 81, 497 41 81.
Куди звернутися
У Києві можна прийти на консультацію в Головне управління соціального захисту населення КМДА (просп. Комарова, 7). Переночувати можна в Будинку соціального піклування (вул. Суздальська, 4/6). Для бездомних працює Центр соціальної адаптації престарілих інвалідів-чоловіків (Вишгородський район, с. Ясногородка).
Коментарі