вівторок, 26 березня 2019 05:50

Усі іноземці проходять медогляд

25-річна Оксана Кирєєва торік з вересня живе і працює в Бахрейні. Королівство розташоване між Саудівською Аравією й Іраном. Має родовища нафти та газу. За площею менше за Київ.

— Одразу в аеропорту отримала місцеву сім-картку. За кілька днів прийшло смс-повідомлення, коли і куди піти на медогляд. Усі іноземці проходять медогляд при в'їзді в країну, — розповідає Оксана. — Якщо виявляють хворих на туберкульоз, гепатит С, ВІЛ, сифіліс — депортують.

У країні потрібен внутрішній паспорт. Оформляють разом з візою для тих, хто тут офіційно. Термін дії паспорта такий, як візи.

Житло дороге. Однокімнатна квартира з непоганим видом, недалеко від пляжу коштує 200 тисяч доларів.

Зазвичай всі живуть у віллах по кілька людей у кімнаті. Мені пощастило — мешкаю сама. З будинку на роботу йти півхвилини.

Працюю у музичній школі, викладаю вокал і фортепіано. З дітьми можуть вчитися дорослі. Наймолодшому учневі 4 роки, найстаршому — 37. Робочий тиждень починається з неділі.

У місяць на проживання витрачаю приблизно 500 доларів. Знадобився квартал, щоб можна було відкласти.

Здобуток цієї роботи — іспит на диплом з вокалу. Його складатиму навесні. Бал цього сертифіката в Європі й Америці вважають балом вступних іспитів.

Тут нелегко влаштуватися на роботу, але якщо вже знаходять місце, то тримаються.

Бахрейн — мусульманська країна. Жінки ходять у хіджабах. Але в кожної другої годинник "ролекс", а в дитини — свій водій і нянька. У сім'ї зазвичай по три-чотири дитини. Родини подорожують п'ять-шість разів на рік. І дивуються, коли кажеш, що не була у Франції чи на Канарських островах.

Діє сухий закон. Лише у ­чотирьох магазинах на всю державу продають алкоголь. У закладах у меню теж немає спиртного. Є винні карти в ­дорогих ресторанах, ­готелях.

З продуктів можна купити все, що завгодно. Тут нічого не виробляють, але все ­імпортують. Черешні коштують 700–800 гривень за кілограм, вп'ятеро дорожче, ніж манго.

Зараз ви читаєте новину «Усі іноземці проходять медогляд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути