2 квітня житель Донецька 57-рiчний Юрій Рассомаха розпочав похід на руках навколо Азова. Планує пройти 1,6 тис. км, лежачи на візку й відштовхуючись руками.
— Я запросто ходжу на руках із дитинства, — розповідає російською перед стартом. — Можу випити пляшку пива, стоячи на голові.
Накрапує дощ. Юрій Рассомаха в блакитному дощовику з написом на спині — "Партія регіонів". Свій візок називає рукомобілем. Каже, його зібрав приятель із Макіївки.
— Попереду колесо від тачки для будівельних робіт, а ззаду два колеса від велосипеда "Десна". Може їхати і по ґрунтовій дорозі, але я вибиратиму асфальтові. По горизонтальній поверхні легко йти, а вгору їхати важкувато.
Попереду до рукомобіля прироблене кільце, в якому бовтається футбольний м"яч.
— Я футбольний уболівальник. Присвячую свій похід чемпіонату Євро-2012. У мене дві мети: притягнути увагу до екологічних проблем Азовського моря. І нагадати: щоб урятувати море, потрібна дружба країн, які його оточують. За добу буду на російській митниці. Пройду по Краснодарському краю.
Прив"язує до візка російський прапорець.
— Я хочу йти по 10 годин на день зі швидкістю 4–5 кілометрів на годину. Зможу подолати 1600 кілометрів за 40–45 днів.
У поході його супроводжують на джипі "хюндай" друзі — Сергій Шаповалов і Сергій Кашкарьов. На невеликій швидкості їдуть за рукомобілем. На ніч роблять привали.
— Узяли мангал, будемо готувати м"ясо і рибу, — каже Юрій Юрійович. — Маємо бортовий журнал, на зустрічних АЗС проставлятимемо штампи. Сподіваюся потрапити до Книги рекордів Гіннеса. Щоб усе вийшло, навіть кинув курити — хоч палив 49 років.
Лягає грудьми на візок. Відштовхується долонями від асфальту, каже: "Поїхали". На руках — рукавиці для будівельників, зсередини гумові. Узяв таких 30 пар.
Юрій Рассомаха — анестезіолог-реаніматолог, 30 років працює в Донецькому обласному протипухлинному центрі. Узяв невикористану відпустку за два роки. Удома його чекають дружина і дочка — студентка медуніверситету.
Коментарі