середа, 12 грудня 2012 00:15

Тетяна Багнюк макіяж робить ногами

— Багато людей руками малювати не вміють, а моя Таня ногами навчилася, — киянка 62-річна Анастасія Багнюк запрошує до своєї двокімнатки на просп. Науки. Її донька Тетяна, 31 рік, змалку хворіє на дитячий церебральний параліч. Ногами бере їжу, фарбується і малює картини.

Тетяна виїжджає в інвалідному візку. Киває головою, говорить нерозбірливо.

— У Тані мова нарушена, — пояснює Анастасія Іванівна. — Крім мене, її ніхто не понімає. Вона народилася нормальною дитиною. Але в рік вже всі діти сидять, а вона не могла — постійно падала. Дві операції зробили. Лікар сказав: "Нічого не поможе. Це в неї родова травма".

Дочка правою ногою бере айфон зі столу, кладе на полицю. Пальцями лівої з шухляди витягає папір і фарби. Починає малювати.

— Таня закінчувала школу вдома. До неї щодня вчителька приходила. Спочатку їй ручку до руки прив'язувала, хотіла навчити правильно писати. Але донька до всього ногами тягнулася. Я сказала: "Анна Нікіфоровна, не мучте дитину. Хай робить так, як у неї получається". Таня за місяць навчилася краще писати ногами, ніж я рукою. Якось учителька поставила їй трійку з образотворчого мистецтва. Сердиться: "Ну який із неї художник?" А я півроку Тані художника наймала, щоб уроки давав. За урок брав 5 доларів. Погано тільки, що приходив пізно ввечері, бо лише тоді мав вільний час.

До Тетяни підбігає кішка Аліса, застрибує на коліна. Спостерігає, як вона ногою вимальовує пелюстки гіацинта.

— Таня своїх картин не продає. Ми підписала контракт зі швейцарським фондом. Він опікується людьми, що малюють ротом і ногами. Щокварталу Таня висилає їм три свої малюнки. Вони їх друкують на листівках, сірникових коробках і конвертах. За кожну платять гонорар — 700 швейцарських франків (близько 6 тис. грн. — "ГПУ"). Самі не маємо права її роботи продавати. За це загрожує до 10 років позбавлення волі.

Донька показує альбом з малюнками. Сторінки гортає пальцями ніг.

— Оце кума до мене прийде і каже: "Ти б тут повісила її  пейзаж, а тут — її натюрморт з квітами". А я не люблю, коли на стінах картини висять, — говорить мати. — Квартиру цю ми отримали 2002 року. До цього жили в двокімнатці разом з старшою донькою, її чоловіком і двома дітьми. Страшне як тісно було. Бувало, що в кухні й розминутися не могли. Перед днем інваліда подзвонили з міської держадміністрації: "Приходьте завтра в театр оперети, вам ордер на квартиру вручати будуть". Я 16 років у черзі стояла, вже й не вірила, шо окреме житло можу получить.

Анастасія Іванівна пенсіонерка. Раніше працювала на трьох роботах.

— Прибиральницею в таксопарку і на фабриці одноразового посуду. А ще підробляла хатньою робітницею в однієї жінки. Якось уранці пішла у ванну і там утратила свідомість. Наступного дня встати не могла. Глянула у дзеркало, а в мене нігті та язик чорні. Я читала, що таке при Боткіна буває. У лікарні сказали: "Це вже остання стадія. Якщо до ранку виживе, то жити буде. А так шансів ніяких немає". Але я вижила. Що буде з Таньою, якшо я помру?

Тетяна дістає з полички щітку, ногою розчісує волосся.

— Вона мені у всьому допомагає. Пил витирає і в квартирі пилососить. Макіяж ногами навчилася собі робити. Фарбує вії, підмальовує губи і пудрить ніс. Просила, щоб ви обов'язково написали, що хоче вийти заміж.

Зараз ви читаєте новину «Тетяна Багнюк макіяж робить ногами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути