— Найскладніші наші роботи — Кікі та Лекс. Можуть підтримувати бесіду, розуміти емоції людей, — розповідає 26-річна Юлія Максимюк, головний адміністратор виставки роботів у науково-розважальному центрі "Смарт роботс". Працює по вихідних у столичному виставковому комплексі "Експоцентр". Із грудня там показують близько 20 видів роботів. Їх привезли з США, Франції, Китаю та Росії.
На вході відвідувачів зустрічає робот-жінка Кікі з Росії. Має металевий білий корпус, невеликий екран на грудях. На ньому показує картинки — український прапор, діти у віночках, люди у вишиванках.
— Кікі, ти вмієш танцювати? — запитує відвідувачка.
— Да. Я люблю танцевать, — відповідає робот і починає рухати руками в такт. Замість ніг має опору на колесах. Плавно пересувається. Кікі має в пам'яті 254 млн книг із бібліотек світу. Може говорити 32 мовами.
— В Україні роботів побачиш хіба що на заводах. За кордоном популярно використовувати їх як офіціантів, для доставки їжі. Вони допомагають по господарству, розважають людей, — додає Юлія.
— Улюбленець дітей — Лекс, — жінка показує на метрового білого робота, що якраз заряджається від розетки. Має голову у формі сплющеної кулі. — Він їздить по залу. Розповідає казки, обнімається. Запрограмований на розваги. З деякими роботами відвідували лікарню Охматдит. Машини говорили з хворими дітьми, підбадьорювали їх.
В окремому залі проводять шоу дронів — безпілотних літальних апаратів. Шість безпілотників виконують 3-хвилинний танець. Синхронно рухаються під музику, утворюють у повітрі фігури.
Неподалік починається шоу китайських роботів Альфа. П'ять невеликих білих апаратів разом "танцюють" на місці — присідають, роблять "хвилю" руками. Таких можна купити. Один коштує 10 900 грн.
Коментарі