четвер, 18 лютого 2021 00:50

Ольга Горинь пережила чоловіка на вісім років

Автор: ВАЛЕРІЙ ШМАКОВ
  З Ольгою Горинь прощалися в Поминальній капличці у Львові. Поховали на Личаківському кладовищі
З Ольгою Горинь прощалися в Поминальній капличці у Львові. Поховали на Личаківському кладовищі

— Часто людину характеризують останні місяці життя. Мати достойно пройшла цей час, показуючи велич духу над тілом. Не було зітхань і прохань про допомогу. Всі її думки були про те, як допомогти Україні. Її серце воїна говорило — немає хвороби, є держава, заради якої я живу, — каже 47-річний Тарас ГОРИНЬ про свою матір Ольгу Павлівну. Вона померла 90-річною. 13 лютого її поховали у Львові.

— Ця жінка — мужній воїн, — каже львів'янка 58-річна Любомира Дудич. — Все життя присвятила визволенню України. Не брала від держави подачок. Тільки боролася. Виховала достойних дітей, підтримувала чоловіка в тюрмі. Її переслідували, не давали влаштуватися на роботу. Не мала за шо їсти купити, та все одно залишалася з твердою українською позицією.

Ольга Горинь народилася в селі Цетуля Яворівського району на Львівщині. Була учасницею Організації українських націоналістів. Поширювала самвидав. 1952-го її засудили до 25 років таборів суворого режиму за розповсюдження забороненої літератури. Покарання відбувала в Республіці Комі та в Казахстані. На волю вийшла 1956-го. За шість років побралася із правозахисником, одним із засновників Української Гельсінської групи Михайлом Горинем. Після одруження його тричі арештовували за "антирадянську агітацію і пропаганду". Всього провів у неволі 12 років.

Ольга Павлівна закінчила Львівський університет. Була вчителькою початкових класів. Любила вишивати. З 1966 року брала участь у виставках. Чоловіка поховала у січні 2013-го. Залишилися двоє дітей.

— Мій батько був директором школи, в якій за радянських часів працювала Ольга Горинь, — розповідає Ольга Цвілинюк. — Влада змушувала звільнити її з роботи. Батько не послухав. Звільнили і її, і його. Сказали, що зробив у школі "розсадник українських націоналістів". Ольга Горинь мала хорошу пам'ять. Хоч і хворіла, була позитивна. Прожила достойно.

Ольгу Горинь поховали на Личаківському кладовищі. Біля могили заспівали "Ой у лузі червона калина похилилася".

Зараз ви читаєте новину «Ольга Горинь пережила чоловіка на вісім років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути