Незрячі школярі складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Для них створять спеціальні завдання та адаптують програми з трьох тестових предметів — української мови та літератури, математики й історії України. Таке рішення прийняло Міністерство освіти і науки.
— Незрячі учні навчаються і навчатимуться за програмами звичайних шкіл. Так, як і решта дітей. Єдина відмінність — на зовнішньому незалежному оцінюванні вони матимуть завдання, адаптовані для тактильного сприйняття. Ми створимо всі умови для тестування незрячих, як і в цивілізованих країнах, — розповідає заступник міністра освіти Павло Хобзей, 56 років.
Раніше учні з вадами зору не брали участь у тестуванні, на відміну від школярів із проблемами слуху чи опорно-рухової системи. Незрячі вступали до вузів за результатами співбесіди.
Робоча група Міносвіти зараз адаптує програму ЗНО.
— На апробацію змінених тестів треба півтора року, — каже Павло Хобзей. — За цей час підготуємо окремі тестові зошити із завданнями, дошку для написання шрифтом Брайля та грифель, яким наколюють крапочки, що відповідають літерам. Крім того, необхідно підготувати фахівців, які перевірятимуть такі роботи. Тому незрячі учні складатимуть тестування з 2018 року.
Коментарі