четвер, 17 березня 2022 00:10

Микола Шевчук перерахував Збройним силам України 400 тисяч гривень

Автор: novod.info
  Микола Шевчук працював на шахті, був токарем і будівельником. З дружиною розлучився. Має двох доньок і онуку
Микола Шевчук працював на шахті, був токарем і будівельником. З дружиною розлучився. Має двох доньок і онуку

— Для чого мені ті гроші? Я звик економити на всьому — і на їжі, і навіть рахунок на телефоні не поповнюю. А Україну треба зараз спасати! Хочу, щоб із мене брали приклад інші люди, а особливо — олігархи. Я не герой, як мене почали називати, а просто патріот, — каже 82-річний Микола ШЕВЧУК із міста Новодністровськ Чернівецької області. Перерахував усі заощадження на підтримку Збройних сил України. Це — майже 400 тис. грн.

Микола Шевчук родом із села Курашівці Мурованокуриловецького району на Вінниччині. Народився 1939 року, коли почалася Друга світова війна.

— Мати розповідала, що відлучила мене від грудей у 6 місяців. А далі баба викормила квачем із хлібного м'якушу. Із 3-річного віку все добре пам'ятаю. Бачив, як фашистські винищувачі розбомбили хати в нашому селі. Тоді загинуло багато коней. Їх потім закопали в яру. А вже в 1950 роках ми з хлопчаками відкопували ті кістки і вимінювали в заготівельників на рибальські гачки і різні дрібниці. Після війни харчів майже не було. Щоб вижити, їли сирі буряки.

Микола Григорович закінчив семирічну школу й одразу пішов у колгосп. Там вчився столярству.

— Про мою трудову біографію можна кіно знімати, — каже. — Коли сестра вийшла заміж і виїхала на Донбас, захотів теж туди податися. Але паспорти селянам не видавали. Пішов у район добиватися. Документ отримав і вже незабаром працював на шахті. Потім поїхав на Криворізьку ГРЕС-2. Там вирішив вивчитися на токаря. Пішов до майстра в учні. Замість трьох місяців все освоїв за місяць. Став точити деталі до різної техніки. Але й на цьому не зупинився — надумав ще вчитися. Спочатку хотів на агронома. Але в технікумі вже набрали студентів на цю спеціальність, тому пішов на зоотехніка. За спеціальністю працював у колгоспі в Запорізькій області. Пізніше поїхав у Броварський район на Київщині. Там мій земляк був головою колгоспу, взяв мене на роботу. Обурювало, що головний зоотехнік за рахунок колгоспу побудував собі хату. Зрозумів, що так діло не піде — потрібно знову щось міняти. Молодь тоді їхала працювати в Київ, захотів і собі. Пішов влаштовуватися на будівництво Київського політеху. Не взяли, бо в паспорті написано, що закінчив сільськогосподарський технікум. Штамп той вирвав і став працювати на будівництві.

У середині 1970-х Микола Григорович повернувся на Вінниччину.

— Працював у райпотребсоюзі, тоді — на будівництві Дністровської ГЕС. У селі побудував хату. Маю квартиру в Новодністровську. З жінкою розійшовся давно, тому й гроші немає куди витрачати. Маю двох доньок і онуку. Вони забезпечені, їм ніякого спадку не треба. Тому совість перед ними чиста.

Микола Григорович відкладав гроші з пенсії. Також здавав горіхи, сушені сливи та яблука. Чотири роки збирав те, що отримував за оренду паїв. Нещодавно переоформив земельні ділянки на сестру.

— Так і наскладав таку суму. Коли побачив, що москальська орда суне на Україну і знищує все, а Європа тільки ляси точить, вирішив підтримати наших воїнів. Хочу, щоб ці гроші врятували комусь життя, а мені не було стидно перед батьківщиною.

Щодня вожу допомогу у волонтерський штаб. Уже завіз тачкою шість мішків сушених яблук. Хлопці їх забрали для бійців територіальної оборони. Може, і на передову передадуть. Хочу, щоб не тільки прості люди все стягували для української армії, а й магнати долучалися. А як нічого не дають, то хай залишають все своє майно державі й виїжджають із України.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Микола Шевчук перерахував Збройним силам України 400 тисяч гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути