вівторок, 01 жовтня 2019 06:05

"Якщо їсти із заплющеними очима, не завжди зрозумієш, що це"

Автор: ФОТО надане Анатолієм Летаєвим
  Киянин Анатолій Летаєв зараз живе у бразильському штаті Санта-Катаріна поблизу океану
Киянин Анатолій Летаєв зараз живе у бразильському штаті Санта-Катаріна поблизу океану

— Ми допомагаємо людям купити громадянство й посвідку на проживання в тих країнах, де є такі програми, — каже 33-річний Анатолій Летаєв із Києва. В Україні працював ад­вокатом. 2012 року заснував компанію "Мігроніс". 2016-го переїхав до США та продовжив розвивати бізнес.

— Клієнт дарує державі 150–200 тисяч доларів і отримує другий паспорт. Або купує в Європі нерухомість від 250 тисяч євро й має дозвіл на проживання. Це новий ринок. Таких програм сьогодні у світі майже 30. Мій бізнес пов'язаний з імміграцією, але не прив'язаний до жодної країни. Для мене переїзди — це робота. Знаю, як вирішувати юридичні питання, багато вчуся у клієнтів, бачу нові можливості. Є речі, до яких швидко звикаєш за кордоном: хороші дороги, спортивна інфраструктура, добре працюють банки й держустанови. Кілька місяців іде, щоб підлаштуватися під нові реалії.

Три роки прожив у американському місті Маямі в штаті Флорида.

Приємно дивувало доброзичливе ставлення. Все працює, як годинник. Більшість будинків у Флориді, наче готелі — є сервісні служби, спа-зони, басейни. Там почав займатися тріатлоном (вид спорту, що поєднує велогонку, плавання та біг. — ГПУ). Виходжу з дому в Маямі, беру велосипед і їду. Є спеціальні доріжки з якісним покриттям. Аби зняти хорошу квартиру, потрібно заплатити чотири орендні плати: за перший та останній місяці, заставу за квартиру та будинок. Розчарувала якість їжі. Якщо із заплющеними очима їсти овочі, не завжди зрозумієш, що це. По "непластмасову" їжу треба їхати 2–3 години на ферму.

Півроку тому Анатолій Летаєв переїхав до бра­зильського штату Санта-Ката­ріна.

У Бразилії багато дитячих кімнат у ресторанах та аеропортах, окрема черга, якщо ти з маленькою дитиною. Складно купити карту мобільного зв'язку або отримати гарантійний талон на техніку, якщо немає місцевого ідентифікаційного коду. Для нього потрібен аналог прописки. Без посвідки на проживання не знімеш житло.

Бразильці несерйозні. Можуть пообіцяти й не зробити, або зробити "для галочки". Господар нашого будинку третій тиждень не може провести нормальний інтернет. Кілька разів міняв щось, і все одно не працює. Місцеві не знають англійської. Для комунікації використовую перекладач у телефоні.

Працюю з клієнтами із 27 країн.

Добре видно відмінності в менталітетах. З арабами складно домовлятися. Для них важливі особисті стосунки, а не раціональність. З європейцями простіше. Вони пунктуальні й педантичні. Казахи довго приймають рішення. Але після того, як ти став "своїм", стосунки переростають у дружні. Узбеки — працьовиті.

Відвик від життя в Україні, але прилітати на кілька днів завжди приємно. Тут смачна кухня, особливо в Одесі. Вперше був у Києві після трьох років життя в США. На вулиці почув запах абрикосів, які продавали бабусі біля переходу, й одразу купив їх. Їжа в нас не тільки дуже смачна, а й дешева та різноманітна.

Зараз ви читаєте новину «"Якщо їсти із заплющеними очима, не завжди зрозумієш, що це"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути