вівторок, 09 жовтня 2018 05:26

Двічі виходила заміж, щоб залишитися в Америці

— Двічі виходила заміж, щоб залишитися у Сполучених Штатах Америки. Перший чоловік, американець, потрапив за ґрати. Чиновники відмовилися оформити документи — не повірили, що шлюб справжній. Подала на апеляцію. Поки її затвердили, ми розійшлися, — розповідає 30-річна Анна-Марія Мельник. Дев'ять років живе в Лас-Вегасі, штат Невада.

— Певний час мешкала в невеликому курортному містечку. Там проводили рейди, щоб виявити нелегалів. Деяких моїх знайомих знайшли й депортували. Я ховалася в іншому місті. Жила в страху. Адже нелегалу в паспорт ставлять так звану "чорну мітку". Це означає заборону на в'їзд у Штати щонайменше на 10 років.

— Торік вийшла заміж удруге. Мій чоловік білорус, але має громадянство США. Після одруження процедура легалізації така: проходиш медичне обстеження, заповнюєш анкету й чекаєш на результат. Заплатити треба 2 тисячі доларів. Терміни розгляду документів залежить від штату. У Неваді це займає від 10 до 15 місяців, у Вісконсині — від трьох до чотирьох.

Ще дехто укладає фіктивні шлюби з американцями. Є фірми, які все влаштовують. Але ці послуги коштують дорого — від 15 тисяч доларів.

— Існують інші способи легалізуватися. Багато знайомих з України подали заяви на отримання політичного притулку, — розповідає 26-річна Софія Чехова з Чикаго. У США живе три роки. — Часто хлопці й дівчата вдають із себе геїв і лесбійок. Кажуть, що вдома їх дискримінували через сексуальну орієнтацію. Це один із найбільш виграшних варіантів. Вони з адвокатами вигадують зворушливі історії про нещасливе дитинство, знущання в школі, підробляють медичні довідки, фотографії. Дехто просить притулок за релігійними мотивами. Говорять, що є парафіянами Московського патріархату, і тепер в Україні їм погрожують.

Я спочатку поїхала у Флориду. Працювала в ресторані. За деякий час із друзями переїхала до Чикаго. Там багато українців. Є цілий український район, наші церкви, магазини. Почуваюся, як удома.

Працювала в магазині. Нещодавно влаштувалася диспетчеркою.

Великий мінус - нелегалу не можна виїжджати за межі країни, подорожувати.

Зараз ви читаєте новину «Двічі виходила заміж, щоб залишитися в Америці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути