"Метрикальний витяг" отримав Іван Наконечний 28 липня 1943-го. Жив у селі Убині Кам'янка-Бузького району Львівської області. Йому на той час було 36 років.
Тривала Друга світова війна. Галичина – окупована нацистами.
– Іван мав трьох братів і двох сестер, – розповідає онука Оксана Мишопита, 32 роки. – Одна сестра померла від пневмонії перед війною. Двоє братів працювали у Львові. Третього призвали до радянського війська. Івана на фронт не брали – був сліпий на одне око. Вирішив шукати роботу в місті. Для цього мусив виробити паспорт. У більшості селян його не було – щоб працювати в полі, документ не потрібен.
Витяг – це розписка на аркуші зошита в клітинку. Видав греко-католицький парох села Василь Журавський. Вказано, що Іван Наконечний – син Михайла і Марії. Михайло – є сином Іллі і Варвари, Марія – дочка Івана й Марії.
Цей папірець треба було принести до контори – тобто сільської ради. А вже там видавали основний документ.
– Паспорт дід отримав у грудні наступного року, коли на ці землі прийшли радянські війська, – каже Оксана. – Працював у Львові. Наприкінці 1940-х повернувся в Убині. Влаштувався до колгоспу. 1961-го перший у селі звів цегляну хату. Помер у жовтні 1984 року. Баба Юлія Якимівна пережила його на 13 років. Вона мала паспорт раніше за діда, бо була полькою. Навіть отримала карту на виїзд у Канаду, але не скористалася нею.
Видавати паспорти всім селянам у СРСР почали 1974-го.
Коментарі