четвер, 07 серпня 2014 15:15

Циліндр можна і з джинсами носити, але тільки чорними

  Павло МОСКАЛЮК 31 рік, поет. Народився й живе в Полтаві. Батьки – інженери. Закінчив економічний факультет місцевого університету економіки й торгівлі. За спеціальністю працював півтора року. – Зрозумів, що це не моє, – ­пояснює. – Люблю спілкуватися з людьми, а не з папірцями. Працював телеведучим. Зараз – кореспондент місцевої газети. Вірші пише з 10 років. Першу поетичну збірку Kavana Botai видав 2007-го. Зараз назбирується друга. Капелюхи почав колекціонувати позаторік. – Головні убори люблю з дитинства. Ще коли ходив у садок, завжди вдягав щось на голову. У мене завжди було неслухняне волосся, а кепка цю проблему вирішувала. Однокласники навіть вірша про мене склали: ”В мороз и холод, в жару и зной он носит кепку всегда с собой”. Має в колекції понад сотню капелюхів. Купує їх на блошиних ринках, через інтернет і отримує в подарунок. – На стінах квартири понабивав цвяхи, на яких розвішую капелюхи. Сім років удома даю квартирні концерти, а тепер до них ще додалась і фотосесія в капелюхах. Захоплюється скандинавською міфологією й ворожінням на рунах. Має пацюка на кличку – Життя На Марсі. Розлучений, дітей не має
Павло МОСКАЛЮК 31 рік, поет. Народився й живе в Полтаві. Батьки – інженери. Закінчив економічний факультет місцевого університету економіки й торгівлі. За спеціальністю працював півтора року. – Зрозумів, що це не моє, – ­пояснює. – Люблю спілкуватися з людьми, а не з папірцями. Працював телеведучим. Зараз – кореспондент місцевої газети. Вірші пише з 10 років. Першу поетичну збірку Kavana Botai видав 2007-го. Зараз назбирується друга. Капелюхи почав колекціонувати позаторік. – Головні убори люблю з дитинства. Ще коли ходив у садок, завжди вдягав щось на голову. У мене завжди було неслухняне волосся, а кепка цю проблему вирішувала. Однокласники навіть вірша про мене склали: ”В мороз и холод, в жару и зной он носит кепку всегда с собой”. Має в колекції понад сотню капелюхів. Купує їх на блошиних ринках, через інтернет і отримує в подарунок. – На стінах квартири понабивав цвяхи, на яких розвішую капелюхи. Сім років удома даю квартирні концерти, а тепер до них ще додалась і фотосесія в капелюхах. Захоплюється скандинавською міфологією й ворожінням на рунах. Має пацюка на кличку – Життя На Марсі. Розлучений, дітей не має

Шість капелюхів поета Павла Москалюка

Чорний циліндр купив за 100 доларів у Санкт-Петербурзі позаторік. Їздив у гості до товариша. Вирішив купити якийсь головний убір до свого класичного чорного пальта. Години зо 3 ходив магазинами, доки не угледів цей циліндр. Він трохи занижений, зверху не рівний, а трохи увігнутий. Приміряв, розраху­вав­ся і так у ньому з магазину й вийшов. Перехожі мені всміхалися. За місяць поїхав у цьому циліндрі в Одесу. Сів на лавку у скверику біля Дерибасівської. Бачу – шаркає по асфальті ногами якийсь чоловік. Зупинився: "Привет, братишка. Фокусы показывал? В следующий раз и меня позови. Я же Коля из Дерибасовской. Меня здесь все знают". Посиділи, покурили. Він – безпритульний. Дуже позитивний чоловік.

Вдягаю циліндр під пальто або під піджак і сорочку. Можна і з джинсами носити, але тільки чорними. Вдягаю його на концерти і на роботу.

"Треуголку" зробив зі старого жіночого фетрового капелюха. Купив його у полтавському магазині "Дешевий одяг для всієї родини". Вдома обробив парою й почав вигинати "треуголку". Вдалося з четвертої спроби. Наступного дня в магазині придбав кілька жіночих браслетів зі стразами й черепами. Повідривав намистинки, пробив шилом у капелюсі дірки й закріпив їх. Капелюх вийшов трохи гламурний, але прекрасно поєднується з повсякденним одягом. Коли йду гуляти містом, на голову пов'язую бандану, а вже на неї вдягаю трикутного капелюха. Якось у парку підійшов чоловік: "Ты – крутой пират. Где такую шляпу купил?" Не повірив, що зробив сам.

Гомбурґ – класичний фетровий капелюх із вузькими, трохи загнутими полями й поздовжньою вм'ятиною. ­Купив на барахолці за 3,50 – гривень. Всередині є етикетка англійської фірми Unitase. У XIX столітті вона виробляла все підряд – сантехніку, меблі й капелюхи також. Але вперше такий фасон з'явився на фабриці в німецькому місті Бад-Гомбурґ – звідти й назва.

Цей мій гомбурґ був замучений і сильно пом'ятий. Почистив, відпарив і підлатав. Виглядає, як новий.

Котелок – 100-річний, англійський, такі любив Чарлі Чаплін. Купив за 20 гривень на секонді. Бантик до стрічки прикріплений булавками. Від старості вони поіржавіли, але не міняю – хай котелок лишається таким, як був. Він пасує до джинсів і сорочки з довгими рукавами.

Всі думають, що котелки – аристократичний головний убір. Насправді першими їх почали носили англійські лісники. Мода була на циліндри, але працювати в них було не­зручно – постійно дерево збивало. От лісники в середині XIX століття в якогось майстра й замовили нижчий капелюх, і без гострих країв.

Діґґер-хет став популярний в Австралії під час "золотої лихоманки" в 1870-х, його носили старателі. ­Шкіряний, не мнеться, не брудниться і тримає форму. Не боїться снігу, дощу, чудово захищає від сонця навіть у 50-градусну спеку. Фірми, які випускають такі капелюхи, дають на них пожиттєву гарантію. Я свого купив на барахолці за 15 гривень. Зі шкіри кенгуру, виглядав, як новий. Обробив його засобом для оновлення шкіри й наступного дня вдягнув. Друзі казали, що нагадую в ньому ковбоя. Та справжній ковбойський трохи вищий, має ширші й більше вигнуті поля.

Капелюх-федору два місяці тому подарував знайомий. Сказав: "Мій дід працював в обкомі партії. Був крутий і носив цей капелюх". (Його назва походить від імені головної героїні п'єси французького драматурга Віктор'єна Сарду "Федора" 1882 року. Вона носила такий капелюх. – "Країна").

Моя федора – з чорного фетру, один раз обвита атласною річкою. Як і належить, має три вм'ятини – по боках і зверху. Раніше чоловіки піднімали цей капелюх так, щоб три пальці лежали на вм'ятинах. Одягаю федору, коли йду в банк чи до чиновників. Вона чудово пасує до класичного пальта – як довгого, так і короткого.

Зараз ви читаєте новину «Циліндр можна і з джинсами носити, але тільки чорними». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути