"ПУТІН БАЧИТЬ ГЕОПОЛІТИКУ ЯК НУЛЬОВУ ГРУ, ДЕ ЯКЩО ХТОСЬ ПЕРЕМАГАЄ, ІНШИЙ НЕОДМІННО МУСИТЬ ПРОГРАТИ, – ПИШЕ КОЛИШНІЙ ДЕРЖСЕКРЕТАР США 66-РІЧНА ГІЛЛАРІ КЛІНТОН У МЕМУАРАХ "СКЛАДНІ РІШЕННЯ", ЩО ВИЙШЛИ В ЧЕРВНІ 2014-ГО. – ВІН ПРАГНЕ ВІДНОВИТИ МІЦЬ РОСІЇ, ДОМІНУЮЧИ НАД СУСІДАМИ І КОНТРОЛЮЮЧИ ЇХ ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ". ЯКИМ БАЧАТЬ ПУТІНА ІНШІ ЗАКОРДОННІ ЕКСПЕРТИ В НОВИХ КНИЖКАХ ПРО ГОСПОДАРЯ КРЕМЛЯ?
"ВІЙНИ ПУТІНА", Марцел Ван ГЕРПЕН, 2014, США
"ДУЖЕ РАЦІОНАЛЬНИЙ І ШВИДКИЙ. ВЕЛИКИЙ ТАКТИК І СТРАТЕГ. Має таємний план, напрацьований багато років тому. Думаю, він – максималіст, коли йдеться про наміри. Хоче приєднати до Росії весь український народ", – так описує Путіна нідерландський аналітик Марцел Ван Герпен в інтерв'ю на польському радіо. Нещодавно його книжка вийшла в Польщі. У ній порівнює Путіна з Муссоліні і, ще до захоплення Криму, передбачає, що наступною після Чечні і Грузії буде Україна.
"ТАЄМНИЦЯ ПУТІНА. ВСЕРЕДИНІ РОСІЙСЬКОГО ВЛАДНОГО КУЛЬТУ", Анна АРУТЮНЯН, 2014, США
"Я БУЛА У ПРИСУТНОСТІ ПРАВИТЕЛЯ З ДЕСЯТОК РАЗІВ. Я витримала його похмурий сталевий погляд упродовж 30 секунд. Не знайшла там ні душі, ні чогось "цікавого". Насправді я побачила в його очах, коли він дивився на мене, як на орнамент шпалер, відображення будь-чого, що я хотіла бачити. Таємниця погляду Путіна в тому, на кого цей погляд спрямований", – пише американська журналістка Анна Арутюнян. Упродовж 10 років вона працювала в Москві. Авторка робить висновок: кожен правитель Росії грає роль царя, байдуже – коронований він чи ні.
"ВОЛОДИМИР. ВСЯ ПРАВДА ПРО ПУТІНА", Станіслав БЄЛКОВСЬКИЙ, 2014, Німеччина
"АВТОР ОПИСУЄ ВОЛОДИМИРА ПУТІНА як травмованого сироту з гомосексуальними схильностями і величезними статками," – ідеться в рецензії німецького журналу Spiegel на книжку Станіслава Бєлковського. Це дев'ята книжка про господаря Кремля російського політолога й публіциста. Зокрема, він пише: "Маленький Володимир, що виріс практично без батька і батьківської любові й турботи, був похмурою дитиною". Автор висуває версію, що Путін був сином алкоголіка, і з'явився на світ на два роки раніше офіційної дати народження. Речник російського президента Дмитро Пєсков спростував ці твердження.
"МІСТЕР ПУТІН: СПЕЦАГЕНТ У КРЕМЛІ", Фіона ГІЛЛ, Кліффорд ҐЕДДІ, 2013, США
"ДОСЛІДНИКИ КАЖУТЬ, що у Володимира Путіна немає обличчя, душі, суті. Він – людина нізвідки і може бути будь-ким. Протягом останніх років Путін з'являвся в образах від консерватора до аквалангіста, байкера і пілота-пожежника", – зазначають американські дослідники з Інституту Брукінгс. На обкладинці книжки – фото російського президента у костюмі, кімоно дзюдоїста, хокеїста і рибалки з голим торсом.
"ПУТІНСЬКА КЛЕПТОКРАТІЯ: ХТО ВОЛОДІЄ РОСІЄЮ?", Карен ДАВІША, 2014, США
ПРОФЕСОРКА УНІВЕРСИТЕТУ МАЯМІ В ОГАЙО КАРЕН ДАВІША називає режим Путіна клептократією. Цим терміном позначають владу крадіїв. Авторка звинувачує російського президента в незаконних фінансових справах на початку 1990-х. Через те, що довести провину Путіна дуже складно, видавництво Cambridge University Press відмовилося друкувати книжку, побоюючись судового позову. Праця вийде в іншому видавництві у вересні 2014 року.
"ПУТІНОКРАТІЯ", Борис РАЙШУСТЕР, 2006, перевидання 2014, Німеччина
"АКТУАЛЬНО ПІД ЧАС КРИМСЬКОЇ КРИЗИ" – така наклейка з'явилася на перевиданні бестселера публіциста Бориса Райшустера. Він 16 років очолював московську редакцію німецького журналу Focus. 2011-го емігрував – через "негативні зміни в країні за часів правління Путіна". Написав про Росію п'ять книжок, які там заборонили. Цьогоріч "Путінократія" вийде російською та українською. Містить розділи з назвами "Демократія а-ля КДБ", "Сталінська бомба сповільненої дії", "Жахливий сон в оранжевих тонах", "Цинізм замість марксизму", "Флірт з Китаєм із побічними ефектами".
Коментарі