Археологи вважають, що вони виявили рештки найдавнішого струнного інструменту з усіх відомих зараз у Західній Європі. Невеликий обпалений різьблений шматок дерева був знайдений під час розкопок у печері на острові Скай у Шотландії. Рештки були представлені в Единбурзі.
Вчені вважають, що він може бути частиною ліри віком більше, ніж 2,3 тисячі років. Музичний археолог доктор Грем Лоусон сказав, що знахідка ознаменувала собою "крок до великих змін" в історії музики.
Експерти з Кембриджу зазначили, що знайдений інструмент проливає бодай якесь світло на музику людства у прадавні часи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мексиканські селяни знайшли поховання племені майя
"І не тільки на музику, але і на пісню та поезію, бо саме такі інструменти дуже часто використовувалися для пісенного супроводу", - додали вони.
Найдавніша ліра віком близько 5 тисяч років була знайдена в Іраку. Її будова більш складна й продумана. Тому вчені зраділи європейській знахідці. За їхніми словами, навіть римські музичні інструменти важко знайти. Про них відомо, переважно, з малюнків. Сподівань знайти музичний інструмент давнішого періоду не було.
Інструмент було знайдено на пасовищах в печері, де раніше вже були виявлені пам'ятки бронзового і залізного віків.
Історик культури доктор Парсерr сказав: "Мене дуже захопила ця знахідка, адже вона підтверджує безперервність любові до музики серед західних кельтів".
Крім того, він додав: "Струнні інструменти, зроблені з дерева, зазвичай, рідко доходять до нас. Але вони згадуються в літературі, були представлені на багатьох скельних малюнках в Шотландії та Ірландії та стали символами обох країн".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Англії розкопали будинок відьми з мумією кота в стіні
Доктор Фрейзер Хантер, головний куратор залізного століття і римських колекцій в Національному музеї Шотландії, пожартував, що фрагмент музичного інструменту лишив "звук в нашому тихому минулого".
Він сказав: "Дані показують, що Скай був місцем збору людей протягом багатьох поколінь, і що він відігравав важливу роль у святкуванні й ритуалах більш ніж 2 тисячі років тому".
Наразі археологи в Единбурзі працюють над збереженням і консервацією частини ліри.
Коментарі