Вояки болівійської армії розстріляли революціонера й партизанського ватажка Ернесто Че Гевару 9 жовтня 1967 року. Напередодні його вислідили, схопили в полон і поранили.
Ернесто Рафаель Ґевара Лінч де ла Серна народився в сім"ї архітектора в аргентинському місті Росаріо. Вивчився на хірурга в університеті Буенос-Айреса і працює лікарем у Мексиці. Багато подорожує країнами Латинської Америки. У 27 років знайомиться з братами Кастро, які розробляють план повалення диктатури президента Куби. Долучається до їхньої організації. Вони йому дають прізвисько Че, бо часто вживає вигук "че" – "ну", "гей ти".
Після перемоги революції 1959-го Че Ґевара стає громадянином Куби. Вважається другою людиною в уряді після Фіделя Кастро. Відмовляється від кубинського громадянства і їде в Республіку Конго, де триває громадянська війна. Звідти – у Болівію, очолює партизанський загін. Президент країни звертається по допомогу до США. Агенти ЦРУ отримують інформацію про місце перебування Че від підкуплених місцевих жителів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Революціонера зробили місцевим святим
Художник Сіро Бустоса видав урядовим військам місце перебування Че Гевари. 8 жовтня 1967 року спецназ атакував табір в ущелині Юро. Ернесто був поранений, його гвинтівку розбило кулею. Але захопити команданта вдалося, лише коли у пістолеті Че закінчилися набої. Пораненого Че Гевару доставили в будівлю сільської школи в містечку Ла-Ігуера. Там революціонер звернувся до поранених солдатів болівійської армії, запропонувавши їм свою лікарську допомогу. Йому відмовили. Його утримують у школі.
Виконати вирок проситься сержант Маріо Теран. Хоче відомстити за загибель своїх друзів у сутичці з партизанами. Випускає автоматну чергу з дев'яти куль. Руки відрізають, щоб відбитками пальців довести знищення Че Ґевари. Тіло закопують у лісосмузі. Через 30 років Че перепоховають із військовими почестями на Кубі у мавзолеї.
Тіло Че Гевари із ампутованим кистями рук виставили на загальний огляд. І тоді сталося несподіване. Жителі містечок Ла Ігуера та Вальгранде, вражені розправою, стали вважати Гевару аналогом святого. У молитвах до нього досі звертаються San Ernesto de La Higuera - "Святий Ернесто з Ла-Ігуери".
Коментарі