неділя, 05 січня 2025 01:30

В Україні археологи знайшли багатошарове поселення
5

Археологи відкрили невідоме раніше поселення, яке виявило артефакти різних епох. Під час досліджень були знайдені реліквії бронзового віку, раннього залізного віку та козацької доби.

У грудні 2024 року дослідники з Історико-культурного заповідника "Більськ" розкопали багатошарове поселення. Його назвали "Тупичине" на честь озера, що розташоване поруч і згадується в старих топографічних картах.

Історико-культурний заповідник "Більськ", заснований у 2005 році, охоплює території Сумської та Полтавської областей. Дослідження цієї місцевості тривають з 1906 року. У 2016 році археологи виявили там найбільший скарб Лівобережної України, який складався з 30 золотих виробів.

Протягом наступних років у цьому регіоні знайшли скіфські артефакти, зокрема золоті прикраси, амфори та посуд. Наприкінці 2024 року під керівництвом історика Костянтина Пеляшенка археологи знайшли нові реліквії, які охоплюють кілька періодів, включно з козацькою добою.

Провели розкопки в Історико-культурному заповіднику "Більськ"
Фото: facebook.com/bilskgelon
Провели розкопки в Історико-культурному заповіднику "Більськ"
Провели розкопки в Історико-культурному заповіднику "Більськ"
Провели розкопки в Історико-культурному заповіднику "Більськ"
Провели розкопки в Історико-культурному заповіднику "Більськ"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні знайшли древнє святилище

Найбільшу кількість знахідок дали пізні епохи. Серед них - деталі вуздечок, залізні ножі, підковки, пряжки, свинцеві кулі, цвяхи та уламки глиняного посуду. Ці знахідки проливають світло на історію Котелевщини кінця XVI-XVII століть і дають уявлення про ще давніші часи.

Роботи на поселенні продовжуватимуться, і дослідники сподіваються на нові відкриття. Виявлені артефакти допомагають зрозуміти культуру, побут і історію регіону. Це підкреслює важливість археологічних досліджень для збереження історичної спадщини. Знання минулого допомагають переосмислити культурний розвиток і ключові події історії.

У Кам'янці-Подільському на Хмельниччині археологи під час досліджень скверу біля Вірменського бастіону виявили ранішене відому підземну галерею, а також артефакти трипільської культури та часів Золотої Орди.

Це одна з рідкісних підземних галерей на Західній Україні, зведена раніше XVII століття.

Зараз ви читаєте новину «В Україні археологи знайшли багатошарове поселення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути