Додавати до закруток ацетилсаліцилову кислоту не можна. Після взаємодії з розсолом вражає шлунково-кишковий тракт. В цілому консервація шкодить здоров'ю. Квашені продукти набагато корисніші, особливо капуста.
Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів Віталій Гуралевич, дослідник української кухні.
"Останні роки популярний тренд - додавати до закруток ацетилсаліцилову кислоту, щоб огірочки були хрумкими. Також це подовжує термін придатності закрутки. Та цього робити не можна. Ацетилка після взаємодії з розсолом працює, як токсичний препарат, уражає шлунково-кишковий тракт. Такими експериментами люди самі собі шкодять", - сказав Гуралевич.
Українці сприймають консервацію як давню традицію та спосіб виживання взимку. Та для організму вона не несе жодної користі.
"Під час термічної обробки та тривалого зберігання в банках - консервація втрачає корисні властивості. В ній не залишається нічого крім клітковини", - розповів Андрій Маковецький, дієтолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім літніх продуктів, що покращують пам'ять
Надмірна кількість оцту та солі, є черговим мінусом стерилізованих закруток. Через потрапляння в організм надмірної кількості консервантів - порушується імунна та травна системи. Можуть розвинутися ракові пухлини.
"Якщо вже робити закрутки, то краще використовувати яблучний оцет. Він є натуральним продуктом, а не хімічною сполукою, на відміну від звичайного. Зовсім інакше впливає на організм", - продовжив дієтолог.
Радить споживати більше квашених продуктів, особливо капусту. Вона бореться з багатьма хворобами та покращує мікрофлору. Радить їсти якомога частіше.
"Під час квашення виникають бактерії, які корисні для нашої мікрофлори. Квашена капуста є найкращим пробіотиком у світі", - сказав дієтолог.
Детальніше про традиції та особливості приготування закруток читайте в інтерв'ю Віталія Гуралевича для Gazeta.ua.
Персики мають протипухлинні та протиракові властивості. Допомагають в боротьбі з різними видами раку, такими як злоякісна пухлина молочної залози, рак легенів і рак товстої кишки.
Коментарі