Високоінтенсивні інтервальні тренування уповільнюють старіння організму. Подібну дію чинять і вправи на витривалість. Однак їхня ефективність в цьому плані є нижчою.
Німецьким вченим вдалося виявити, що такого типу фізичні навантаження здатні підвищувати активність особливого ферменту під назвою теломераза. Ця речовина впливає на довжину частини ДНК, що виконує захисну функцію й відповідає за оновлення клітин людського тіла. Чим активнішою є теломераза, тим швидше клітини оновлюються й за рахунок цього організм не старіє. Активність теломерази пригнічується з віком. Зупинити це й допомагають вправи на витривалість і високоінтенсивне інтервальне тренування. Вони підвищують активність теломерази в 2-3 рази, пише медичний інформаційний ресурс MedicalNewsToday.
Ефективність високоінтенсивного інтервального тренування та занять на витривалість вчені порівнювали із вправами для підвищення опірності. Як виявилося, останні не дають такого ж омолоджувального ефекту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені довели користь голодування
"Наші дані підтверджують чинні рекомендації Європейського товариства кардіологів про те, що вправи з нарощування опірності повинні доповнювати тренування на витривалість. Замінювати одне іншим не можна", — каже співавтор дослідження доктор Крістіан Вернер.
Вправи на витривалість привчають організм витримувати фізичне навантаження. Прикладом таких є біг, плавання, велоспорт. Високоінтенсивне інтервальне тренування — це ті ж самі вправи на витривалість, але виконуються вони в декілька підходів з перервами для відпочинку між кожним.
Коментарі