— Ванна — це місце для романтичних побачень, а не тільки щоби помитися,— каже Оксана Величко, 38 років, дизайнер столичної будівельної компанії. — У моду входять просторі ванни. Модно поєднувати санвузол із зоною відпочинку. Наприклад, із міні-оранжереєю. Є замовники, які роблять ванну на 30 "квадратів". Це міні-студія для релаксації та зняття стресу.
Найпопулярніше об'єднувати ванну, туалет та комірчину в один санвузол. Для цього вибивають перестінки. Приміщення оздоблюють у східному стилі з максимумом "живих" деталей. Найчастіше купують бамбукові килимки та аксесуари, мушлі, квіти.
— Замовив господар в Італії ванну 1,8 метра завдовжки. Щоб вона влізла, розбили вентиляційну шахту. Так отримали 2,5 метра, — розповідає бригадир ремонтників Василь Цибулько, 38 років. — На зайвих 25 сантиметрах облаштували вмонтовані в стіну полички. Господар отримав додаткову площу, а ми винесли 30 мішків будівельного сміття з тієї шахти. Хтось робив ремонт, і щоб не платити за вивіз, скинув у вентиляцію.
Зауважує, всі демонтажі треба узгоджувати із жеком. Застерігає не об'єднувати ванну й туалет, якщо у квартирі живуть кілька людей.
— У мене санвузол у трикімнатній квартирі був роздільний. Робила ремонт й об'єднала в одну кімнату. Як тільки я лежу у ванні, так сину треба в туалет. За два роки знов поставила перегородки й окремі двері,— розповідає вінничанка Людмила Венглюк, 35 років.
Для розширення ванни дизайнер радить пральку встановлювати у кухні, а нагрівач води — в туалеті. Також менше місця займає кутова ванна із розсувними дверима-купе. У такій зручніше приймати душ.
— Стіну напроти входу пофарбуйте в світло-сірий колір. Буде здаватися, що вона відсунулася. Вибирайте спокійні ненасичені кольори. Годяться відтінки беж, пісок, ніжно-салатовий, небесний. З такими гармонійно виглядає оформлення під океан — з міні-пальмами, мушлями, бамбуковими аксесуарами, — говорить Оксана Величко.
Радить залишити мінімум меблів — крісло замінити пуфом, обмежитись однією полицею чи етажеркою. Не слід складати у ванній мийні засоби про запас. Варто поставити кілька ароматичних свічок, вазу зі штучними квітами чи вазон із декоративною пальмою на підлозі.
— Музика, таця з легкими закусками та вином — це те, що переходить у ванну з кухонь та віталень. Але починати ремонт варто не з добору аксесуарів, а з ідеї. Тоді вже підбирати тони фарби та кахлів. У ремонті ванної кімнати найважливіше — надійність каналізаційної системи, електрики. Якщо десь трісне труба чи закоротить проводка, доведеться збивати плитку чи підривати ванну. Тому запросіть майстра, якого радять друзі чи сусіди.
Коментарі