"Два останні роки жінки капелюхів майже не беруть. Так і кажуть: ніяких каркасів. Вибирають щось м"якеньке. Різні беретики, кепки, вушанки або просто м"які норкові чи ондатрові шапки", — пояснюють продавці магазину "Хутра України" на Червоноармійській, 29, у Києві.
Найкраще розходиться чорне ондатрове й норкове хутро та модель "сапфір" — голуба норка. Чоловічі кашкети з норки івано-франківської фабрики "Тисмениця" в магазині коштують від 1200 грн. А за жіночі берети, прикрашені камінцями, просять 2500 грн.
Одна з найкращих речей, які привезли цього сезону — чорна норкова шапка-берет, — прикрашена камінням-стразами від "Сваровські", розповідають у "Салоні Хутра" на вулиці Саксаганського, 29.
— Завозимо з Росії, з Пітера. Норкові капелюшки з короткими краями, обшиті австрійськими стразами, коштують 2100–2500 гривень.
Шапку можна оновити під сезон власноруч. Австрійські стрази-краплинки "Сваровські" легко приклеюються до тканини і хутра. У Будинку контрактів на Контрактовій площі дрібні стрази коштують від 90 коп.
За 1200 грн сьогодні можна купити хіба щось із найдешевшого бобра, пояснюють продавці. Цього року знову добре розбирають шапки-вушанки. У "Салоні Хутра" шапка з шерсті соболя чи куниці коштуватиме від 3000 до 4000 грн. У магазині "Апстар", що на першому поверсі універмагу "Україна", шапка-вушанка з білої норки обійдеться в 1600 грн.
Цього року розбирають шапки-вушанки
Скромніший модний варіант — тісно прилягаюча шерстяна шапка художньої в"язки. Такі плетені шапочки ще в березні на Тижні моди запропонувала столична модельєрка Діана Дорожкіна, 34 роки. Її колекція називалася "Подарунок для Герди".
Як розповіли в ательє дизайнерки, ще не всі шапки продані, їх можна купити в київському "Альта-Центрі". Залежно від складності візерунка, моделі від Діани Дорожкіної коштують 160–200 грн.
— Добре сплетена шапка потім розтягнеться. Треба, щоб нова трохи тиснула. Якщо буде заширока, прийдеш — підшиємо гумкою, — каже 62-річна Марія Федорівна з села Буча, продавщиця на Андріївському узвозі в Києві. Жінка в"яже крючком шерстяні капелюшки і берети. Розповідає, що складніша шапка робиться за тиждень, проста — за три дні. Зараз найбільше продає пастельних і чорно-червоних. Якщо добре поторгуватися, віддасть шапку за 65 грн.
Інна Росюк, 23-річна киянка, працює фотографом, каже, що найкращі шапки можна знайти на виставках одягу або в секонд-хенді.
— Не можу прожити і місяця без нової шапки. Останній раз знайшла на виставці на Контрактовій площі. Там у колонному білому будинку (Будинок контрактів. — "ГПУ") за 50 гривень продають панами з емблемами "Луї Віттон", "Дольче і Ґаббана", "Шанель", — розказує дівчина. — А можна поїхати на секонд-хенд біля ринку "Дніпро" (Борщагівський район) чи на Шулявці. Мені якось попало аж три майже нові шапки за десятку. А в купі одягу знайшла чорну шкіряну з хвостом лисиці.
Чоловічі моделі шиють із тюленя, нутрії і поні
— Цього року до нас завезли чоловічі шапки з козирками із шерсті тюленя, — розповідають у київському магазині "Апстар". — Зараз у нас є дві моделі — це кашкети з нашитими "вухами" і прості. Ціна — 990–1200 гривень.
Сергій Перникоза, 22 роки, маркетинговий консультант столичної компанії з продажу комп"ютерів, розповідає, що сам шапок іще не купував.
— Мені завжди їх дарували. Торік носив із шерсті тюленя, але вона була якась несправжня і за сезон облізла. Доки не побачу, що шапка з натуральної шерсті й добре захищає вуха, не куплю. Хай воно хоч сто разів буде в моді.
Чоловічі шапки з шерсті поні на Даринку (метро Лісова) можна купити за 320 грн. Головні убори зі штучної нутрії — від 140 грн.
Коментарі