понеділок, 24 лютого 2014 05:15

У тірамісу додають скоринку лайму

Автор: фото: Таїса Олійник
  Дмитро Поєзднік перед подачею притрушує тірамісу тертим шоколадом
Дмитро Поєзднік перед подачею притрушує тірамісу тертим шоколадом

— Розбиваю ножем посередині яйце, половинки тримаю в руках. Перекидаю жовток з однієї в іншу, поки весь білок не відійде, — кухар столичного ресторану "Аліса" 29-річний Дмитро Поєзднік відділяє жовток від білка.

Готує десерт тірамісу за класичним рецептом. Відділяє три жовтки й збиває з 2,5 ст. л. цукру в піну. В окремому посуді збиває склянку вершків. Готові, коли збільшаться вдвічі.

— Беру не менш як 30-процентні, бо не зіб'ються. Яйця краще домашні. Якось збивав магазинні від бройлерних курей. Розтікся жовток — і як вода: не збільшується й не піниться.

Змішує збиті вершки з яйцями, додає дрібно натерту шкуринку одного лайму. Її можна замінити на лимонну. Тоді не буде легкого присмаку з гірчинкою. Всипає 250 г сиру маскарпоне й перемішує до однорідної маси.

— Тірамісу — це поєднання сирної маси з печивом. Беру спеціальне для цього десерту — бісквітне савоярді. Дома можна зробити зі звичайним до кави, а маскарпоне замінити творогом. Це не буде справжнє тірамісу, але десерт вийде. Смак буде пристойний.

Вмочує печиво в каву американо, кладе у форму. Зверху — шар сирної маси й знову печиво. Десерт ставить на 3 год. у холодильник.

— Шарів може бути скільки завгодно. Верх — завжди сирна маса. Так інгредієнти краще змішуються. Обов'язково накриваю харчовою плівкою. Молочні продукти швидко вбирають запахи іншої їжі. Те саме з посудом. Якщо він після риби, то запах передасться десерту.

Тірамісу ріжуть, посипають какао. Прикрашають свіжими ягодами, листками м'яти.

— До нього підійде джем, варення. Можна вкинути ванільний цукор чи цедру апельсина. Печиво вимочуйте в каві чи коньяку, лікері. Замість какао можна посипати тертим шоколадом. Щоразу буде інший смак.

Зараз ви читаєте новину «У тірамісу додають скоринку лайму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути