Американські вчені помітили, що італійці мало хворіють. З"ясувалося, цьому сприяє їжа: спагеті, томати, червоне вино та пекучий перець — "пеперончино". Італійські чоловіки живуть у середньому 77 років, а жінки — 83, стверджують у тамтешньому Інституті статистики.
Дерев"яні двері столичної остерії "Пантаґрюель" біля метро Золоті Ворота важко піддаються. Сходи ведуть до зали з невеличкими квадратними столиками.
— Здравств-у-й-т-є! — акцент видає іноземця у високому 37-річному Константино Пассалаква. Він — італієць. В Україні майже шість років. До цього працював у ресторанах італійської кухні в Європі, США та Росії.
— Італійці довше живуть, бо їхня кухня — гармонійна, — розповідає Константино. У пасті — вуглеводи, у соусі — вітаміни. Італієць, який любить овочі та свіжу рибу, ніколи не поправиться і не захворіє. Для нас це все одно, що для українців сало та картопля. Ми не можемо без оливкової олії, базиліку, свіжої морської риби, часнику, макаронів, розмарину, помідорів, сиру пармезан та вина.
Спагеті подають на обід та вечерю
Із кухні приносить велику тарілку зі спагетті під червоним соусом.
— Це класичне спагеті з помідорами та базиліком. Найшвидше і найсмачніше, — каже.
Приготувати страву можна за 10 хв. Для цього кухар відварює спагеті 7 хв. На соус дно сковорідки поливає оливковою олією, вкидає дрібно нарізаний свіжий зелений базилік (5–10 г), дрібненькими кубиками нарізані помідори (350–400 г). Солить і тушкує 6 хв. Поливає соусом проціджені макарони і перемішує. Таке спагеті в "Пантаґрюелі" коштує 45 грн за 200 г.
А деякі м"ясні соуси кухарі центральної Італії варять більш як 24 години. Тоді він добре уварюється, м"ясо стає м"яким та ароматним.
Для м"ясного соусу змішують два види м"яса — свинину та яловичину в довільних пропорціях. Нарізають його на маленькі шматки і смажать в оливковій олії. Коли м"ясо покривається золотою шкірочкою, додають нарізані гриби, помідори, цибулю, моркву та селеру. Такий соус смажать не менш як три години.
Спагеті традиційно подають як першу страву — на обід та вечерю. Снідають кавою чи капучино з круасанами чи тістечком "Тірамісу".
— Чим простіша страва, тим вона смачніша. Італійці не люблять декорацій на стравах, бо вони й так смачні. Не люблять важких рецептів, не змішують багато продуктів, — розповідає шеф-кухар. — Моя улюблена страва — риба гриль. Найпростіший рецепт — чищу рибу, ставлю на гриль, солю, і все. З українських страв сподобалися ваше сало, червоний та зелений борщі. В Італії теж є сало. Його пересипають сіллю, розмарином, часником і прикладають зверху мармуровим гнітом.
Прощаючись, Константино Пассалаква повільно ставить стілець під стіл, замислюється на кілька секунд і каже: "Дякую! До побачення!".
"Тірамісу" з кавою та сиром
Шеф-кухар остерії "Пантаґрюель" Константино Пассалаква щодня готує найпопулярніше італійське тістечко — "Тірамісу". Відвідувачі ресторану його перекладають як "Задоволення наодинці". Одного разу клієнт помилився і замовив офіціантці: "Секс наодинці".
Для тістечка спершу треба зробити крем: збити 5 жовтків, 5 столових ложок цукру та сир "Маскарпоне" (100–200 г). Магазинне печиво вмочити у чорну каву і викласти на тарілку одним шаром. Зверху щедро полити готовим кремом. Так роблять тричі й залишають на три-чотири години. Нарізають на квадратики і посипають какао.
У "Пантаґрюелі" тістечко складається з трьох шарів бісквіту, просочених ніжним кремом зі смаком сиру та кави. Коштує 39 грн.
Коментарі