— Мої домочадці у їжі балувані. Не їстимуть каш й супів. Просять чогось новенького. Шукаючи нові рецепти, натрапила на пастуший пиріг. У приготуванні — елементарний. І тіста місити не треба, і виходить дуже смачний. Їси, а він тане в роті, — каже 38-річна Наталія Татаренко з Дніпра.
Для приготування пастушого пирога бере чотири картоплини, 100 г твердого сиру, столову ложку сметани, 15–20 г вершкового масла, чотири помідори, велику морквину, півкіло свинини, сіль і перець.
— Почищену картоплю варю й перебиваю на пюре. Додаю натертий на дрібну тертку сир. Додаю сметану та масло, солю й перчу за смаком. Це перший шар пирога.
Помідори ріже кубиками. Припускає на сковороді. Окремо підсмажує подрібнену кубиками моркву. Те ж саме робить і зі свининою: ріже дрібними кубиками й підсмажує.
— За бажанням можна брати фарш зі свинини. Так навіть естетичніше вийде: з фаршем пиріг краще триматиме форму. Нам до вподоби, коли м'ясо нарізане шматками. Страви це не псує. Навпаки, надає нового смаку.
Пиріг готує у формі. Викладає інгредієнти шарами. Перший — свинина, другий — морква, третій — помідори, четвертий — знову свинина й останній — пюре. Шар із картопляно-сирної маси робить завтовшки близько сантиметра.
— Ставлю в розігріту до 200 градусів духовку хвилин на 10. Готовність визначаю за кольором верхнього шару. Має стати золотавим. Тоді пиріг готовий. Подаю на стіл теплим.
Коментарі