- На жаль, до нашого часу збереглись лише фотографії та документи, що стосувались будівництва холодильника, а про налаштування виробництва відомо дуже мало, - розповідає головний інженер ВАТ "Львівський холодокомбінат" Олег Манохін, демонструючи перші фото підприємства в архівному альбомі. – Знаємо, що морозиво тоді робили вручну, працівники замотували його у звичайну фольгу, а от рецептів тогочасного німецького морозива ми так і не розшукали.
За часів радянської влади інженери розробили проект ще одного потужного холодильника. У 1964 році біля першого холодильника зводять новий, розрахований на 10 тисяч тонн мороженої продукції. Оскільки площа холодильного комплексу значно побільшала, на його території вирішили відкрити фабрику з виробнитцва морозива. На підприємстві з"явилась змога виготовляти до 300 тонн продукції у місяць. У 60-ті на фабриці працювали 140 робітників-фасувальників. За рік на підприємстві виготовляли 4-5 тисяч тонн морозива. Незважаючи на буремні 90-ті роки робота на підприємстві не припинялась ні на день.
- Лише у 2000 році у виробництві почався відчутний спад, бо в Україні почали масово відкривати заводи та цехи з виробництва морозива, - додає Олег Валерійович. - Технічні можливості у нас залишались потужні, натомість з"явились проблеми зі збутом.
У вересні 2004 року на підприємство прийшли нові керівники. Відтоді фабрику перейменували у ВАТ "Львівський холодокомбінат".
- Це був тяжкий рік, але з того часу наші справи пішли на гору, - продовжує розповідь головний механік підприємства Богдан Біда. – У 2004 році ми закупили нову сучасну лінію. У 2005-2006 модернізація підприємства продовжувалась. Сьогодні у нас працює чотири найсучасніших лінії з виробництва морозива. Усе обладання фірми "Hoyer", яка вважається найкращою у світі серед виробників подібного обладнання.
Після модернізації підприємства кількість виготовленої продукції щороку зростає. У 2004 році на фабриці випускали 4 000 тонн морозива, у 2005 – 6 000 тонн, у 2006 – 8 000 тонн. Цьогоріч на підприємстві виготовили 10 000 тонн морозива.
Сьогодні Львівський холодокомбінат входить у п"ятірку кращих українських виробників морозива. В асортименті підприємства 92 різновиди продукції. До прикладу, у радянські часи на фабриці виготовляли лише чотири вида морозива.
Першість кілька років поспіль тримають морозиво "Каштан", "Львівське", "Пломбір львівський" і "Славутич". Попри це асортимент львівського морозива щороку поповнюється 4-5 новинками. У 2006 році після модернізації підприємства на Львівському холодокомбінаті почали випускати морозиво класу Преміум ріжки "Інферно" та "Мефісто" зі смаками сицілійського апельсину, кави латте, малинового йогурта і меду та карамелі.
У 2007 році однією з новинок стало тепле морозиво "Жар-птиця", що нагадує цукерки "Пташине молоко". Особливість цього морозива у тому, що воно більше смакує, якщо його їсти через кілька хвилин після того, як дістали з морозилки.
- Ми працюємо з провідними фірмами, які розробляють смаки морозива – це відділ фірми "Тетрапак" і відділ фірми "Есерон", - каже Олег Валерійович. - Їхні представники приїжджають зі своїми розробками, а ми вже обираємо, за якою технологією працювати.
Минулого року на холодокомбінаті почали виготовляти з морозива торти - "Солоденьке серденько", "Венеціанське мереживо", "Імпреза" і "Серце".
- З наступного сезону будемо випускати морозиво в упаковці у вигляді "ковбаси", - розповідає Богдан Михайлович. – Така упаковка зручна для зберігання. До того ж як показує статистика споживачі все більше переходять на так зване сімейне морозиво, тобто десерти у мішках та коробках.
Та передусім на Львівському холодокомбінаті дбають про якість своєї продукції. Львівське морозиво виробляють лише з натуральних та перевірених складників. Для того, аби контролювати якість молока, основного продукта у виробництві морозива, минулого року Львівський холодокомбінат викупив Дрогобицький молокозавод. А масло підприємство закуповує лише протягом двох місяців на рік, у травні та червні. Технологи холодокомбінату пояснюють, що саме цей період - найоптимальніший для виготовлення масла найвищої якості. Поставки сухого та згущеного молока для підприємства також здійснюють перевірені фірми-виробники.
- Наші лабораторії, хімічна та радіологічна, ведуть строгий контроль за якістю сировини, з якої ми готуємо морозиво, - каже Олег Манохін. – Окрім того, перш, ніж закуповувати сировину, наші фахівці їдуть до постачальників, беруть проби продукції на місці та проводять власні аналізи. Ми закуповуємо сировину за умови, що нас влаштовують результати.
У складі львівсього морозива немає жодних ароматизаторів.
- У нас же немає бананового чи ананасового морозива, де найчастіше не обходиться без використання ароматизаторів, - пояснює Олег Манохін. – До складу нашого "Плодово-ягідного" морозива, яке користується поплярністю серед споживачів, входить лише натуральне пюре. Для цього щороку заморожуємо 600-800 тонн яблук, слив, горобини, смородини, порічок. І саме з цих ягід та фруктів виготовляємо пюре для "Плодово-ягідного" морозива.
Стабілізатори смаку, які використовують для виготовлення морозива, також натурального походження.
- Ми купуємо одні з найдорожчих стабілізаторів натурального походження французького виробництва, - каже Олег Валерійович. - Наші препредставники їздили до виробників у Францію і ще раз переконалися, що ті стабілізатори, які ми використовуємо, це витяжка з морських водоростей.
Для того, аби забезпечити стерильність виробництва, весь процес виготовлення морозива закритого типу.
- Молоковоз приїхав, молоко скачали, більше доступу людини до процесу виготовлення немає. Цикл варки, пастеризації, гуманізації - усе в закриому режимі, туди нічого не може потрапити чи тим більше впасти, - пояснює головний інженер. - Лише по зхакінченні усього циклу працівники складають вже запаковане морозиво у ящики. Тобто людина торкається до морозива, коли воно вже повністю упаковане. Після фасування морозиво відправляють на добу на загартування при температурі -30 градусів. Після цього морозиво зберігається протягом року, не втрачаючи ні смакових, ні зовнішніх якісних властивостей.
Сьогодні на підприємстві готуються до наступного сезону. Він має розпочатися у лютому.
- Закінчився сезон фасування і зараз у цехах миють обладання, при потребі ремонтують, - розповідає головний механік підприємста. – Тому що з лютого по листопад виробництво має працювати без збоїв. У нас строгі вимоги до процесу приготування та зберігання продукції. Наприклад, температура в холодильниках не вище 24градусів, адже якщо не дотримуватися температурного режиму, змінюється склад продукції, тому збої у роботі недопустимі.
(PR)
Коментарі