— Усією родиною постимо, але від пирогів і тістечок не відмовляємося. Креми заміняю на пюре з яблук, моркви чи апельсина, — каже 29-річна Ольга Шаповал із Вінниці. — Печу кекс на яблучному відварі. Неймовірний, бо дуже пахне і містить багато спецій. Не черствіє майже тиждень, тому готую заздалегідь.
Чистить яблука й ріже скибочками. Доводить до кипіння у склянці води. Дає покипіти 5 хв. і настоятися 10–15 хв. Яблука витягає, відвар проціджує. До склянки відвару додає неповну склянку цукру й розмішує. Можна використовувати сік з ананасів чи домашній яблучний без м'якоті, але тоді класти менше цукру. Додає півсклянки олії, дві — борошна, чайну ложку розпушувача, півложечки меленої кориці. Тісто має бути, як густа сметана. В кінці досипає по півсклянки родзинок і подрібнених волоських горіхів, перемішує. Викладає в форму, змащену олією і присипану борошном. Запікає 50 хв. Готовий кекс посипає цукровою пудрою або поливає персиковим повидлом. Воно застигає, як глазур.














Коментарі