понеділок, 30 червня 2014 07:55

Йорданське печиво зберігають рік

Мандрівник та кулінар 29-річний Дмитро Мазуренко готує йорданське пісочне печиво кураб'є. Замість цукру кладе фінікову пасту або мед.

— Рецепт привіз із Йорданії ­торік. Там це різновид солодкого хліба. Його печуть багато, бо зберігається рік, а то й більше. Будь-коли можна потерти, перемішати з якимось ­соусом і так їсти, — розповідає.

Заливає 200 г фініків без кісточок гарячою водою, щоб розпарилися. Витискає масу й руками змішує з вершковим маслом.

— Масло має бути кімнатної температури. Вистачить пачки на 100–150 грамів. Замість фініків можете взяти 3 столові ложки меду. Добре змішую, додаю 1–2 яєчних білки. Поступово підсипаю борошно — з півтори склянки. Можна й менше, але стежу, щоб його було порівну з маслом.

Перемішує ложкою до однорідної маси.

— Не користуюся міксером. Так не відчуєш, коли тісто перестане липнути до рук. Даю прянощі: пів чайної ложки кардамону, дрібку розмарину, 2 столові ложки трояндової води. Можна ще взяти 100 грамів перетертих горіхів — мигдалю або фундука. Борошна тоді менше.

15 хв. розігріває духовку. Форму для запікання змащує маслом. Із тіста виліплює невеликі кульки. Стискає їх, як на оладки. Зверху кладе мигдаль.

— Можна прикрасити варенням. Трохи пропікаю, виймаю, роблю мокрим пальцем ямку. В неї ллю варення, щоб не розтеклося. І допікаю.

Ставить печиво в духовку. За 15–20 хв. виймає, охолоджує.

Зараз ви читаєте новину «Йорданське печиво зберігають рік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути