понеділок, 14 вересня 2015 07:55

Яблука смажать з лимоном і цукром

Автор: ФОТО з сайта www.womanjournal.ru
  Яблука кладуть як в середину, так і зверху тіста. Тоді їх надрізують уздовж або навскіс
Яблука кладуть як в середину, так і зверху тіста. Тоді їх надрізують уздовж або навскіс

— Перший рецепт яблучного пирога датований 1390 роком. Його приготував англійський кухар Семюель Пег. З переселенцями потрапив до Америки і став символом процвітання, — розповідає Катерина Старунська, організатор фестивалю американської культури в Києві, знавець кухні США.

Просіює у миску 400 г борошна із сіллю на кінчику ножа. Всипає 200 г цукру і 100 г олії. Замішує тісто, доки почне нагадувати крупні хлібні крихти.

— Не перестаючи мішати, влийте півсклянки холодної води. Поступово, по ложці. ­Тісто має стати гладким і еластичним. Розділіть його надвоє. Одна частина має бути трохи більша за іншу. Надайте форму коржиків, загорніть у целофан і лишіть у холодильнику на годину.

Тим часом миють і чистять п'ять яблук. Нарізують тонкими скибками. Збризкують соком третини лимона. ­120 г вер­шкового масла розтоплюють у глибокій сковорідці. Всипають яблука і 2 ст. л. цукру. Готують на середньому вогні 15 хв., помішуючи. Яблука виймають, а сік уварюють під кришкою ще 10 хв. Вливають до яблук. Коли охолоне, додають 1 ч. л. кориці та 2 ст. л борошна, перемішують.

— Розігрійте духовку до 180 градусів. Круглу глибоку форму для запікання застеліть пергаментом. Більший коржик викладіть у форму, зробіть бортики. Покладіть яблучну начинку і накрийте меншим шматком тіста, скріпіть краї. У центрі зробіть дірочку. Змажте верх пирога вершковим маслом, присипте цукром і запікайте годину. ­Подавайте гарячим з морозивом або збитими вершками.

Зараз ви читаєте новину «Яблука смажать з лимоном і цукром». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути