15 серпня в Київському театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбудеться прем'єра мюзиклу на трьох співаків "Соломон та Суламіф: пісня пісень". Про свій твір розповідає композитор 76-річний В'ячеслав Полянський
– За мотивами "Пісні пісень" написано безліч літературних, музичних і живописних творів. У Марка Шагала є п'ять картин про трагічне кохання царя Соломона й виноградарки Суламіф. Повість з однойменною назвою видав Шолом-Алейхем. До цього сюжету зверталися Томас Манн, Генріх Гейне, Олександр Купрін. Один із поліфоністів епохи Ренесансу Джованні Палестрина написав цикл мотетів (вокальний багатоголосий твір. – Країна) "Пісня пісень". В Антона Рубінштейна є опера "Суламіф". Ораторії на текст "Пісні" мають сучасники – Дмитро Смірнов, Олександр Кнайфель, Марк Лаврі.
У моїй інтерпретації стосунки героїв максимально загострені. Здається, ніщо не затьмарить радості любові царя й дівчини. Але там, де є велике почуття, часто бувають ревнощі. Любовний трикутник – найдраматичніша фабула багатьох творів. Цариця в ревнивому безсиллі вирішує вбити чоловіка. Удар ножа припадає на Суламіф, яка закриває собою коханого. Перед смертю вона знаходить сили усміхнутися, дякує за любов. Це мінівистава про кохання. Від зародження світлого і трепетного почуття до відчаю й трагічного краху надій.
Партію царя співатиме Олександр Рудько, Суламіф – Ірина Ушаньова-Рудько, цариці – Тетяна Єсипова.
Створили мікс академічної та популярної музики з використанням джазових прийомів для окремих драматичних епізодів.
Твір на трьох співаків і трьох музикантів-інструменталістів – не вимушений формат через карантин. Спершу зробив звичайний вокальний цикл, а у процесі все переросло у сценічну дію. Жанру "камерний мюзикл" в Україні не було.
Інструменти уособлюють головних героїв: флейта – Вона, саксофон – Він
Крім фортепіано, є флейта й саксофон. Інструменти ніби уособлюють головних героїв: флейта – Вона, саксофон – Він.
300 примірників клавіру (перекладення партитури твору для фортепіано. – Країна) розішлемо в регіональні бібліотеки, музичні навчальні заклади, театри. У нотах є QR-код, за яким можна прослухати аудіоверсію, отримати мінус-фонограму на трьох артистів. Клавір – відправна точка. Виконавці можуть робити своє аранжування.
15 серпня
Перший в Україні камерний мюзикл "Соломон та Суламіф: пісня пісень"
19:00, Київ, Театр опери і балету для дітей та юнацтва, вул. Межигірська, 2
Коментарі