![Спочатку потрібно вирішити сім ключових питань - екперт про 12-річну школу](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/856/856060_w_300.jpg?v=0)
1 вересня починає дія нова статегія розвитку української шкільної освіти. Цьогорічні першокласники вчитимуть в школі 12 років.
"На території Європи дворічна старша школа залишилася тільки в трьох державах: в Росії, Україні та Білорусі. Усі провідні країни світу мають трирічну, а деякі й чотирирічну старшу профільну школу", - каже міністр освіти Лілія Гриневич.
У Міносвіти пояснили, що методики викладання за новою концепцією неможливо "упхнути" в 11 років навчання. Тому збільшують тривалість навчання на рік, щоб запустити повноцінну старшу профільну школу.
"Якщо подовжити лопату з 1 метра до 1,2 метра - чи буде це вважатися реформою сільського господарства? Насправді справа не в подовженні, а в тому, що потрібно вирішити сім ключових питань", - каже Gazeta.ua засновник ліцею "Гранд" Володимир Співаковський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчити дитину користуватись смартфоном
Він назвав наступні базові питання:
1. Навіщо вчитися, якщо цілі не визначені? Спочатку потрібно визначити знаннями і навички, якими повинен володіти випускник, інакше навчання буде розсіяним.
2. Як тільки будуть зрозумілі цілі - тоді під них створять контент. У першу чергу запропонують вірні підручники.
3. Коли вирішать ситуацію з контентом, виникає наступне питання: як вчити? Тобто, які нові технології потрібні.
4. І тільки тоді можна вирішувати питання: Хто буде вчити.
5. Наступний крок: де вчити.
6. Скільки це має коштувати і хто повинен за все це платити?
7. Який результат ми очікуємо отримати?
Наприкінці весни наступного року українські першокласники не отримають табелів успішності - їх замінять на свідоцтва досягнень.