У вступній кампанії 2018-го Міністерство освіти і науки зберегло регіональний, сільський та галузевий коефіцієнти. Утім їхні величини змінили.
Нововведення регулюють Умови прийому на навчання до вузів наступного року.
Коефіцієнти вперше ввели у нинішній вступній кампанії. Приймальні комісії до них не були готові. Тому багато абітурієнтів мали проблеми: комусь додаткових балів не дали, а комусь нарахували помилково.
В Умовах прийому до вузів на наступний рік увійшло чимало правок громадськості, але врахували не всі помилки, кажуть фахівці. Так, найбільший коефіцієнт - сільський - при вступі на аграрні спеціальності становитиме 1,05.
"Цей коефіцієнт не виправданий. Ніяких преференцій для аграрних спеціальностей не має бути. Лобісти цього коефіцієнту заявляли, що саме випускники цих спеціальностей потім працюватимуть у селі. На превеликий жаль, ми не маємо системи моніторингу працевлаштування випускників цих вузів. Тому даних, що ця аргументація відповідає дійсності, немає", - розповідає Gazeta.ua фахівець аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінилися умови вступу до вузів
Новий регіональний коефіцієнт розробили на основі даних про міграцію абітурієнтів між областями. Вищі коефіцієнти дали в ті регіони, де відтік випускників школи був найбільший. Великі студентські міста отримали менші.
"У вузах Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей коефіцієнт збільшили до 1,04. Ці дев'ять областей мають найбільший відтік абітурієнтів. В інших - 1,02", - каже фахівець.
Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02. З наступного року він поширюватиметься на заяви як з першою, так і з другою пріоритетністю.
Нинішнього року під час вступної кампанії Міністерство освіти і науки вперше запровадило систему коефіцієнтів: сільський, галузевий та регіональний. Утім вони не покращили якість набору абітурієнтів. Не всі випускники шкіл змогли ними скористатись, заявили фахівець центру CEDOS. Аналітики цього центру провели експрес-аналіз цьогорічного вступу.
Коментарі