Ексклюзиви
Четвер, 02 листопада 2017 12:53

Дитячі здібності: як їх виявити

Дитячі здібності: як їх виявити
Найлегше виявити здібності дитини у дошкільному віці. У цей період у дітей проявляються схильності до певного виду діяльності Фото: bestsad.by

Природні задатки та інтереси дитини - база для розвитку її творчих чи спортивних здібностей. Утім вони переростають в обдарованість за умови кропіткої роботи. Саме тому важливо виявити задатки дитини у дошкільному віці, радять фахівці.

"Дошкільний вік дуже гнучкий та пластичний. У цей період відбувається швидкий розвиток мовлення та мислення. У дітей проявляються схильності до певного виду діяльності. Батькам потрібно спостерігати за малюком, щоб визначити його уподобання. Якщо дитина проявляє цікавість до малювання чи ліплення - розвивайте цей напрямок. Якщо дослухається до музики, підспівує або пританцьовує - варто поекспериментувати у цьому. Якщо дитина може довго складати конструктор - у неї проявляються технічні задатки, - розповідає Gazeta.ua психолог Наталія Носаль.

"Якщо у дитини улюблене слово "чому" і вона цікавиться усім - у неї є інтелектуальні здібності. Такі малюки полюбляють гортати енциклопедії, з раннього віку вміють рахувати та знають багато літер. Важливо зрозуміти, до якої сфери науки діти тяжіють, та підтримувати дитину, а не нав'язувати власне бачення", - продовжує психолог.

Фахівець радить пограти з малюком у гру "Заверши речення". Хтось з батьків починає речення, а дитина має його закінчити. До прикладу, "я хочу бути...", "мені подобається грати у ... ", "мої улюблені іграшки...", я не люблю робити..." тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча сором'язливість: що робити батькам

"За допомогою простої гри можна отримати більше-менш повну інформацію щодо нахилів та інтересів малюків. З віком вони змінюються. Тому не варто орієнтувати і себе, і дитину тільки на один вид творчої або спортивної діяльності чи на конкретну сферу розвитку. Потрібно встановити гармонійні умови для рівномірного фізичного, естетичного та розумового розвитку дитини. Варто забезпечити дитину знаннями у різних галузях", - радить Наталя Носаль.

Часто батьки роблять помилку, коли бачать ті здібності, які важливі їм. Але заняття мають радувати та цікавити дитину, а не матір чи батька.

Зараз проблема гіперактивності дітей набуває все більшої актуальності. Із кожним роком таких дітей стає більше, кажуть фахівці. Гіперактивність може бути успадкована генетично. До ускладнень можуть призвести стреси матері під час вагітності чи мікроклімат у сім'ї. У гіперактивних дітей найчастіше у дітей виникають як проблеми у навчанні, так і проблеми з поведінкою.

Зараз ви читаєте новину «Дитячі здібності: як їх виявити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3410
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути