Корейська кухня відома гострими стравами з великою кількістю морепродуктів і гарнірів. Їх приправляють кунжутною олією, соєвим соусом, сіллю, часником, імбиром і пастою чилі. Відмінною особливістю є переважання рослинних інгредієнтів над м'ясом і злаками.
Корейці не їдять хліба – його замінює рис. Хліб печеться тут винятково для іноземців. Не вживають і коров'яче молоко. Його замінило козяче.
На відміну від європейської традиції, коли на стіл подаються чергою перша, друга й третя страви, у Кореї на сервірованому столі багато дрібних чашок із закусками - панчанамі. Перед кожним ставлять окремі чашки для рису й супу, а інші корейські страви розташовуються в центрі столу, звідки кожен бере собі їжу.
Токпоккі
Це улюблена страва корейських школярів. Основний інгредієнт це тток - рисові "ковбаски", які тушкуються з овочами, м'ясом або морепродуктами.
Інгредієнти:
450 г гареток - клейкі білі палички з рисового борошна
2 ст. л. гострої соєвої пасти
1 ст. л. цукру
1 пластина водоростей
1 ст. л. гострого перцю
7 анчоусів без голови
Приготування:
Вилити в каструлю 1 л води, додати анчоуси й розкришені водорості. Довести рідину до кипіння, не накриваючи кришкою. Через 15 хв. дістати водорості та анчоуси.
Зробити соус, змішавши пасту, цукор і перець.
Засипати гаретки в анчоусний бульйон і крупно нарізану зелену цибулю. Довести до кипіння й перемішати.
Варити до пом'якшення та щоб соус став блискучим і густим. Якщо навіть через 10 хв. гареток не м'якшає, влити ще трохи води в соус.
Кімчхіччіге
Цю страву подають сильно гарячою, щоб максимально відчути її смак і гостроту.
Інгредієнти:
свинина - 200 г
капуста кимчи - 200 г
зелена цибуля - 1 стрілка
твердий сир тофу - 200 г
гостра паста кочудян - 1 ст. л.
цукор - 1 ч. л.
вода - 600 мл
Приготування:
Свинину, тофу й капусту нарізати кубиками. У зеленої цибулі відокремити білу частину від зеленої. Біла не знадобиться, а зелена потрібна для прикрашання супу.
Скласти в каструлю свинину й капусту із розсолом, пасту й цукор. Налити воду, поставити на вогонь і довести рідину до кипіння. Зменшити вогонь, накрити кришкою і варити 30 хв.
Додати в каструлю кубики тофу, дати рідині закипіти. Зменшити вогонь і варити ще 10 хв. Додати зелену цибулю і зняти каструлю з вогню. Покласти в порційні піали шматочки вареного м'яса, капусти й тофу, залити бульйоном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як здивувати рідних - суддя "Майстер Шеф" поділився рецептом неймовірної страви
Тансуюк
Інгредієнти:
пісна свинина - 500 г
консервований ананас - 100 г
цибуля - 70 г
зелений солодкий перець - 50 г
червоний солодкий перець - 50 г
огірок - 50 г
морква - 30 г
Для маринаду:
саке - 0,5 ст. л.
імбир - 2 скибки
соєвий соус - 1 ч. л.
кукурудзяний крохмаль - 95 г
вода - 160 мл
1 яєчний білок
Для кисло-солодкого соусу:
вода - 100 мл
ананасовий сік (від консервованих ананасів) - 100 мл
цукор-пісок - 25 г
світлий соєвий соус - 2 ст. л.
білий рисовий оцет - 1 ст. л.
кукурудзяний крохмаль - 1 ч. л.
вода - 2 ст. л.
Приготування:
Приготувати тісто для кляру з кукурудзяного крохмалю. Змішати крохмаль із водою й залишити на 1 год., щоб крохмаль осів на дно.
Потім потрібно приготувати маринад для м'яса. Для нього нарізати соломкою імбир, додати імбир і саке, соєвий соус, сіль і чорний мелений перець. У маринад покласти порізане м'ясо.
Приготувати кисло-солодкий соус із води, ананасового соку, цукру, соєвого соку й рисового оцту. Перемішати рідину до розчинення цукру.
Капусняк - відома українська страва, яка з давніх часів подавалася на свята, зокрема й весілля. Головним інгредієнтом є квашена капуста, завдяки якій суп виходить із кислинкою та особливим ароматом. Для страви використовують будь-яку крупу: пшоно, рис, перловку або гречку.
Рецептом відомого супу поділився український шеф-кухар Євген Клопотенко.
Коментарі