Японська кухня відома нам завдяки суші, історія яких налічує понад 1 300 років. Та найпопулярнішими стравами країни Сонця, що сходить, є не тільки вони. Держава славиться безліччю цікавих супів, закусок і солодощів.
У порівнянні з іншими кухнями світу, ця майже позбавлена приправ. Базується на рисі, соєвих продуктах, рибі, морепродуктах, водоростях і овочах.
Японці не мають такого поняття як "головна страва". На стіл завжди подають кілька різновидів супів, безліч других страв і закусок. Усе це ділять на невеликі порції. Тому в найпопулярніших ресторанах Японії є рухома стрічка. На ній постійно оновлюють тарілки з ласощами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три турецькі страви, які закохують у східну кухню: рецепти
Основні столові прилади для японських страв - це, звичайно ж, дерев'яні палички. Якщо передбачається суп, то ніколи не дають ложку з металу, тільки керамічну. Палички обов'язково розташовуються на невеликій підставці. Якщо раптом до супу не подали керамічну ложку, значить, основні продукти з рідкої страви необхідно з'їсти паличками, бульйон же допити як чай. Суп завжди наливають у гарний горщик із кришкою.
Японські солодощі мають збірну назву – окасі. Сюди належать різні види десертів, вагасі, рисові кульки мітарасі, холодні й печені тістечка. Часто солодке в Японії зовсім не є солодким на смак – вони можуть бути абсолютно прісними, солоними й навіть гіркими
Темпура
Інгредієнти:
6 креветок тигрових
борошно пшеничне - 50 г
вода крижана - 100 г
лід - 7 кубиків
соєвий соус - 30 г
васабі - 3 г
олія - 150 г
хлібна крихта для темпура - 50 г
Приготування:
На спині креветки зробити поздовжній розріз. Дістати кишку з відходами. Перевернути й на животі зробити поперечні надрізи на відстані 1 см, щоб креветка перестала закручуватися всередину. Знову перевернути на спинку, і де вже є надріз зробити поперечно-діагональні надрізи також на відстані 1 см. З'єднати три пальці однієї руки, ніби під час хрещення, і натиснути на поперечно-діагональні надрізи, намагаючись засунути пальці в надрізи, сплющуючи місце надрізу. За раз треба натиснути на два надрізи обома руками, потім на інші два. Робити це варто обережно, щоб було відчутно, як рвуться слабкі тканини, на сильніших триматиметься м'ясо креветки. В охолоджену воду всипати кубики льоду, борошно, злегка перемішати, але не збивати. Креветки обваляти в борошні. Опустити в кляр на 2 хв. так, щоб хвостики стирчали й можна було дістати морепродукти. Розігріти в сковороді олію. Занурити креветки у кляр, хлібну крихту й обсмажити на малому вогні 40 сек. Викласти на паперовий рушник, щоб увібрався зайвий жир. Подати із соєвим соусом і васабі.
Рамен
Інгредієнти:
курка - 200 г
свинина - 150 г
корінь імбиру - 3 см
1-2 стебла селери
часник - 2 зубчики
окріп - 1,5 л
1 яйце
пшенична локшина - 100 г
сіль, соєвий соус - на смак
спеції - на смак
Приготування:
В 1,5 л води додати м'ясо, зубчики часнику й стебло селери, порізане на великі частини. Після повторного закипання води варити бульйон 60 хв. на слабкому вогні. Коли курка добре відділятиметься від кістки, а свинина стане м'якою у разі проколюваня, бульйон зняти з вогню. Посолити чи додати соєвий соус. Подрібнити свинину пластами 0,5 см. Відварене й очищене яйце розділити на жовток і білок. Останній замочити в соєвому соусі на кілька секунд. Відварити локшину й викласти на тарілку. Зверху викласти м'ясо та яйце. Залити бульйоном і прикрасити зеленню.
Моті
Інгредієнти:
вода - 220 г
цукор - 100 г
рисова мука - 100 г
кукурудзяний крохмаль - 100 г
вершковий сир - 50 г
вершки - 33-35% 50 г
полуниця - на смак
Приготування:
У чаші змішати цукор, борошно й воду, накрити харчовою плівкою й поставити в мікрохвильову піч на 2 хв. Дістати, перемішати й поставити ще приблизно на 1 хв. Тісто має бути без води й за консистенцією липким. На притрушену крохмалем поверхню вилити тісто. Руки й тісто потрібно добре змастити крохмалем. Поки тісто тепле, добре зліплюватиметься. Розтягнути тісто руками в тонкий пласт, приблизно 2-3 мм, вирізати кружальця діаметром 9-10 см. Додати заздалегідь приготований крем, згори викласти полуницю й заліпити по колу. Через дрібне сито притрусити крохмалем моті й поставити в холодильник на 30-40 хв.
Традиційна кухня Франції справедливо вважається найвишуканішою у світі. Нею захоплюються справжні гурмани. Характерною рисою національної кухні є велика кількість овочів і фруктів. Тому там багато таких запіканок, салатів, супів і випічки. Головною особливістю цієї кухні є наявність декількох сотень різних соусів. Використання соусів допомагає посилювати смак навіть звичайних страв.
Коментарі