пʼятниця, 14 лютого 2014 11:05

Для шотландського десерту кранехан вершки змішують із медом

Для шотландського десерту кранехан вершки змішують із медом

"Десерти Шотландії — це в основному прості пудинги. Але є й особлива солодка страва. Називається вона кранехан - шотл. Cranachan, - розповідає шеф-кухар столичного ресторану "Whisky Corner" Олексій Повторейко. В закладі готують традиційні страви Шотландії, яких точно не знайти в інших столичних ресторанах.

Для десерту у прозору форму шарами викладають мус із вершків і меду, свіжу малину і бісквіт. Традиційно відвідувачі шотландських ресторанів змішують собі кранахан самі — офіціант лишає на столі ємності з усіма складниками. Подають кранехан у високих бокалах, хоча можна зробити його навіть у вигляді торту, пояснює Олексій.
"У "Whisky Corner" подаємо кранехан готовим. Додали в традиційну рецептуру трохи власного бачення - сир маскарпоне і козиний сир Буше де Шевре. А от односолодовий віскі — обов'язковий компонент, класика. Добираємо такий, що віддає легким квітковим ароматом, наприклад, Glenlivet 12 years old і цим підходить до десертних страв. В віскі треба просочити вівсяний бісквіт. Але про це — трохи пізніше".

"Спершу готуємо бісквіт. Замішуємо тісто із 70% вівсяного і 30% пшеничного борошна, яєць, цукру і дрібки солі. Залежно від товщини бісквіту, випікаємо від 10 до 20 хвилин при 180 градусах. Бісквіт нам знадобиться згодом".

"Тепер робимо мус — збиваємо вершки, мед, козиний сир і маскарпоне та, за допомогою вінчика, збагачуємо суміш киснем. Заповнюємо мусом кондитерський мішок і наповнюємо приблизно на 1/10 широкої склянки, зверху викладаємо свіжу малину і знову мус. Це — 20% об'єму десерту".
За словами Олексія, малину можна брати й заморожену, але треба, щоб та заздалегідь відтанула. Краще — в холодильнику, ніж в теплому місці. Малину не можна посипати ні цукром, ні пудрою - відразу пустить сік. Свіжа малина простоїть більше 2 днів, лишивши колір і консистенцію, а розморожена швидше втратить колір.

"На вершки і малину кладемо тонкий вівсяний бісквіт. Перед тим просочуємо його у віскі та в сиропі. До речі, віскі перед використанням треба зафламбувати. Це значить — підпалити, як і будь-який міцний алкогольний напій, який додають до страв. Потрібно, щоб вийшов алкоголь і лишився аромат і смак. Отже, виклали бісквіт. Зверху — знову вершки. Прикрасити можна будь-чим. Ми поклали печиво, малину, листочки м'яти. Можна і покришити зверху бісквіт, який лишився сухим.
Десерт Олексій Повторейко радить обов'язково потримати в холодильнику, бо перед подачею має відстоятися в холоді принаймні дві години. А їдять
кранехан так: треба глибоко зачерпуючи ложечкою з самого низу склянки, щоб відчути одразу всі смаки.

Зараз ви читаєте новину «Для шотландського десерту кранехан вершки змішують із медом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути