Щоб часто не ходити за вином, краще купити відразу більше на запас. Потім зручно взяти із собо на вечірку або приготстити гостей, які заїхали без попередження.
Щоб напій зберіг свій смак, варто правильно зберігати. Недостатньо його поставити на полицю в холодильнику.
Про це розповідає американський винний критик Джеймс Саклінг.
Правила зберігання вина:
1. Стабільно прохолодна температура. При коливаннях температури корок у пляшці буде стискатись і розширюватись. Це призведе до того, що всередину потрапить зайвий кисень.
Якщо вино нагріється, це змінить його смак і запах. Воно окислиться, прискориться процес старіння. Ідеальна температура для зберігання вина 13 градусів.
2. Зберігати в холодильнику біле вино можна, якщо збираєтеся випити під час вечері. В іншому випадку – це місце зберігання не підходить. Занадто низька температура викликає нестачу вологи пробки. Краще покласти пляшки в підвалі або задній частині шафи у прохолодній кімнаті.
3. Краще покласти, щоб корок залишався вологим і не пропускав повітря всередину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відкрити вино без штопора: 5 цікавих способів
4. Світло та вібрації – вороги вина, тому пляшки необхідно тримати у темному спокійному місці. Прямі сонячні промені можуть зіпсувати смак та аромат вина, а вібрації від пральної машини чи холодильника погано впливають на його структуру.
5. Варто охолодити вино до потрібної температури перед подачею на стіл, аби повністю розкрити палітру смаків та ароматів.
Пунш складається з алкоголю, соку та фруктів. Він вперше з'явився в Індії, де його готували тільки з 5 інгредієнтів - ром, підігріта вода, лимонний сік, заварений чай і цукор. Звідти й назва від слова "panch", що означає "п'ять".
Коментарі