Ексклюзивы
пятница, 04 октября 2013 11:58

Катеринчук просит евродепутата содействовать в решении вопроса освобождения Тимошенко

Сегодня, 3 октября, народный депутат Украины Николай Катеринчук обратися к евродепутату Анеми Нейтс-Уйттебрук с просьбой содействовать в решении вопроса освобождения Юлии Тимошенко и проведении киевских выборов

Такое обращение прозвучало в ходе работы круглого стола "Соглашение об ассоциации как новая парадигма украинской политики", который прошел в Киеве по инициативе Европейской партии Украины 3 октября.

Кроме того, лидер Европейской партии Украины Н.Катеринчук обратился с просьбой содействовать в проведении киевских выборов в этом году до проведения Вильнюсского саммита, как это указано в так называемом "списке Фюле".

Лидер Европейской партии Украины, народный депутат Украины, член парламентской фракции "Батькивщина" Николай Катеринчук также сообщил, что это мнение полностью разделяют члены Европарламента во главе с Анеми Нейтс-Уйттебрук, которые приняли участие в работе круглого стола и отметили положительные тенденции по евроинтеграции Украины.

Участники круглого стола отметили прогресс в евроинтеграционных стремлениях Украины и консолидацию политических элит противоположных лагерей, что способствовало принятию необходимых евроинтеграционных законопроектов парламентом, однако этого недостаточно и необходимо добиться от властей выполнения ряда условий в части изменений избирательного законодательства с учетом выводов Венецианской комиссии и позиции профильных общественных организаций, с а также реформирования судебной системы и прекращения "выборочного правосудия", особенно в деле Юлии Тимошенко.

Кроме того, была отмечена необходимость инициировать изменения в закон о судоустройстве и статусе судей и принятие нового закона о прокуратуре в соответствии с решениями Европейского суда по правам человека и рекомендаций Венецианской комиссии.

Депутаты Европарламента в ходе встречи, в свою очередь, отметили, что предстоящий Вильнюсский саммит является уникальной возможностью для интеграции Украины в ЕС. "Вильнюсский саммит для нас всех - это уникальная возможность", - сказала евродепутат Анеми Нейтс-Уйттебрук.

Во время работы круглого стола "Соглашение об ассоциации как новая парадигма украинской политики" участники обсудили нынешнее состояние интеграции Украины в Европейский Союз и перспективы подписания Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС на Вильнюсском саммите Восточного партнерства в конце ноября 2013 года.

м. Київ, вул. Госпітальна, 12                                                                                                                                                                                                               03 жовтня 2013 року

РЕЗОЛЮЦІЯ

Під час роботи круглого столу "Угода про асоціацію як нова парадигма української політики" учасники обговорили нинішній стан інтеграції України до Європейського Союзу та перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (далі - Угода) під час Вільнюського саміту Східного партнерства наприкінці листопада 2013 року. Учасники круглого столу констатували, що підписання Угоди залежить від виконання Україною низки передумов та впровадження реформ визначених ЄС.

Станом на 3 жовтня 2013 року ми відзначаємо прогрес в євроінтеграційних прагненнях України, який чітко виражений в неконструктивному тиску з боку Росії, що у свою чергу дало поштовх для консолідації політичних еліт протилежних таборів і, як наслідок, сприяло ухваленню необхідних євроінтеграційних законопроектів у стінах парламенту.

Варто відзначити зрушення, які відбулися за наполягання опозиційних сил парламенту стосовно виборчого законодавства, що знайшло своє відображення в ухваленні відповідних змін та призначенні виборів у 5 проблемних округах на 15 грудня цього року.  Також заслуговують на увагу окремі позитивні положення стосовно внесених змін до Кримінального процесуального кодексу та Кримінально-виконавчого кодексу.

Разом з тим опозиційними силами парламенту піддано різкій критиці внесені на розгляд парламенту зміни до Конституції щодо реформування судоустрою. Ігнорування провладними силами потреби паралельного внесення ґрунтовних змін до профільного закону про судоустрій в кінцевому результаті лише посилять політичну залежність суддів, передусім від Президента.

Учасники круглого столу також відзначають відверте зволікання щодо питання про створення Державного бюро розслідувань та реформу органів внутрішніх справ. Ухвалені закони у сфері боротьби з корупцією також потребують суттєвого удосконалення.

Учасники круглого столу розкритикували ухвалений цього року Закон про всеукраїнський референдум, який дозволяє вносити зміни до Конституції України у неконституційний спосіб. У цій частині залишається проігнорованим висновок Венеціанської комісії.

Виходячи з вищевикладеного, враховуючи нагальність посталих перед Україною проблем та необхідність їх вирішення в максимально стислі терміни напередодні Вільнюського саміту учасники круглого окреслили для себе наступні першочергові завдання:

1. Всебічно сприяти ухваленню нового закону про вибори народних депутатів з урахуванням висновків Венеціанської комісії та позиції профільних громадських організацій;

2. Ініціювати зміни до закону про судоустрій та статус суддів і прийняття нового закону про прокуратуру, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини та рекомендацій Венеціанської комісії;

3. Наполягати, щоб прийняті реформи призводили до системних змін та припинення "вибіркового правосуддя", особливо у справі Юлії Тимошенко;

4. Вимагати проведення місцевих виборів у Києві у 2013 році;

5. Домагатися забезпечення проведення вільних та чесних виборів у 5 мажоритарних округах призначених на15 грудня 2013 року;

6. Вимагати внесення зміни до закону про всеукраїнський референдум відповідно до наданих у червні цього року висновків Венеціанської комісії;

7. Домагатися реформування органів внутрішніх справ із залученням представників неурядових організацій і європейських інституцій.

Вважаємо, що усі вище перелічені недоліки та зауваження можуть бути вирішені українськими законодавчими та виконавчими органами влади до початку Вільнюського саміту.

Ми переконані що єдиним правильним рішенням в інтересах обох сторін на майбутньому Вільнюському саміті стане підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Від Європейської партії України

Микола Катеринчук

Від Альянсу лібералів і демократів за Європу

Аннемі Нейтс-Ейттебрук

Сейчас вы читаете новость «Катеринчук просит евродепутата содействовать в решении вопроса освобождения Тимошенко». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 8759
Голосование "Умная милитаризация" от Минобороны
  • Госслужащих нужно брать на работу только после военной подготовки
  • Это должно быть одним из требований и для баллотирования в органы местного самоуправления, парламент и суды
  • Для госслужащих военная подготовка не должна быть обязательной
  • Мне все равно
Просмотреть