Противник, ненависник українців і всього українського. Найчастіше проявляється у різкому неприйнятті української мови, культури, історії, національних інтересів.
"Нет такого украинского языка. Это язык черни. Это язык, который искусственно придумали Шевченко и другие авантюристы. Я вам скажу больше того - нет и такой нации "украинцы", как и нет никакого будущего у Украинского государства."
Михайло Бахарєв, депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим, на засіданні уряду Республіки щодо статусу російської мови у Криму, 1997 рік
"Роль Галичины, вошедшей в cостав Украинской ССР только в 1939 году, а до этого - с конца ХIV века оторванной от этногенеза, исторического и культурного развития украинского народа, в современной Украине совершенно абсурдна."
Дмитро Табачник, міністр освіти й науки України, а тоді - народний депутат від Партії регіонів, у статті "Галичанские "крестоносцы" против Украины", "Еженедельник 2000", N28-29 від 11-17 липня 2008 року
Фобія (від грецького fobos - "страх") - ірраціональний неконтрольований страх. Фобіями також називають неприязнь або ненависть будь до чого.
Виникнення фобії пов'язують із ситуаціями або депресіями, що травмують психіку.
Лікують фобії, демонструючи пацієнту об'єкт його страху у приємній, спокійній обстановці. Якщо людина боїться котів, необхідно показувати їй тварину спочатку на відстані, згодом - давати в руки.
Найпоширеніші фобії:
Агорафобія - страх перед відкритим простором, натовпом
Аерокрофобія - страх перед висотою
Арахнофобія - боязнь павуків
Гемафобія - страх крові
Герпетофобія - боязнь рептилій, змій
Глософобія - страх перед публічними виступами
Клаустрофобія - страх перед закритими приміщеннями
Музофобія - боязнь мишей
Існують специфічні фобії:
Калігенефобія - боязнь гарних жінок
Коулрофобія - страх перед клоунами
Фелакрофобія - боязнь лисих
Нафофобія - страх перед хмарами
Октофобія - страх перед числом "8"
Дисморфофобія - боязнь власної зовнішності
Номофобія - страх залишитися без мобільного телефону
Пентерафобія - боязнь тещі чи свекрухи
Фобіофобія - страх фобій
У 1940-х у Нью-Йорку жили брати Гомер і Лонглі Кольєри, які боялися позбуватися старих або непотрібних речей. Були переконані, що все може стати в нагоді. За кілька років до стелі завалили квартиру непотребом. У Кольєрів також розвинулася гарпаксофобія - страх перед грабіжниками. Вони коридорами розставили всілякі пастки. Один із братів потрапив у таку й помер. Другий не спромігся допомогти йому, бо був паралізований. За кілька днів загинув від голоду. По смерті братів із їхнього помешкання винесли майже 100 т сміття.
Комментарии