2 грудня відбудеться жеребкування фінального турніру Євро-2012. Напередодні події багато хто сумнівається, що воно насправді буде "сліпим". Забагато інтересів зав'язано на турнірі такого рівня, щоб покладатися на фортуну. Стверджувати, що це насправді так, не стане ніхто. Але досвід футбольних єврокубків, де "сліпий" жереб регулярно зводить між собою на попередніх стадіях команди зі Східної Європи та країн колишнього СРСР, наштовхує не певні думки.
Насправді, кожен футбольний матч рівня фінального турніру європейської першості є окремим бізнес-проектом із багатомільйонним обігом. Прибутки від того чи іншого поєдинку можуть різнитися в рази, а інколи в десятки разів: залежно від того, де проходить гра і хто в ній зустрічається. Тому всі заздалегідь упевнені, що Німеччина потрапить у групу, що гратиме в Польщі, а Росія — в Україні.
На цьому облишмо нічим не підтверджені, але цілком імовірні припущення, і спробуймо уявити, чим може бути для Євро-2012 матч між Україною та Росією на груповому етапі. Видається, що ця гра здатна стати окрасою всього турніру, своєрідним додатковим фіналом незалежно від підсумку виступу обох збірних на чемпіонаті.
Згадайте матч між київським "Динамо" та московським "Спартаком" у Лізі чемпіонів 1994 року. Той драматичний поєдинок, коли кияни, програючи 0:2, вирвали перемогу на останніх хвилинах, став легендою. Його подробиці передають із покоління в покоління, а учасники та очевидці досі розповідають про ту футбольну битву. Про те, що було потім, не пам'ятає практично ніхто. Потім кияни програли всі п'ять наступних матчів групового турніру, але тією командою і грою зі "Спартаком" досі пишаються "динамівські" уболівальники. Так само стали легендами матчі між національними збірними Росії та України у відборі до Євро-2000. Гол Шевченка Філімонову обговорюють другий десяток років. Про те, що українці тоді на фінальний турнір урешті не потрапили, не згадує майже ніхто.
Тому жереб просто зобов'язаний звести українців і росіян під час Євро-2012. Якщо так станеться, то цей поєдинок ми точно будемо пам'ятати більше за фінал. Теоретично, Україна і Росія можуть зіграти й у фіналі. Але це, як мені здається, менш імовірно, ніж зустріч цих команд у групі завдяки "сліпому" жеребу.
Комментарии
3