Навколо вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана склалася кумедна ситуація. Слідство у його справі тривало два дні. Це мало б свідчити про те, що справа легка і має бути вирішена в суді одним махом. Однак, суд розглядає цю справу вже третій рік. Відбулося шістдесят шість судових засідань. Враження таке, що судять якогось економічного махінатора, який використав складні схеми і купив нафтобурову установку на 150 мільйонів доларів більше від ринкової ціни.
Але справа і дійсно проста. Дмитра судять за ерегований чоловічий член. Точніше, за те, що 2010 року поклав його на Конституцію України, зробив фотографію і виставив її не Фейсбук. Слава Богу, член був не самого Дмитра, а скульптурки якогось старовинного бога. І це фото було протестом – метафорою того, що українська влада робить з Основним Законом.
Крім того, він виклав в інтернет ще три політико-сатиричні малюнки, де також обігрується чоловічий член. І його звинуватили в поширенні порнографії.
Українська влада, яка саме в той час займалася гвалтуванням Конституції, взяла й образилася. І тепер Гройсману світить до семи років. Щоправда, надія залишається на суд. Він же триває довго не тому, що ретельно вивчаються документи. Бо судді все ж таки не пальцем, а отим самим зроблені. І вони чудово розуміють, що обвинувачення висмоктано якраз із пальця. І не хочуть вони ухвалювати не просто неправові, а недолугі рішення, через які їх потім можуть притягти до відповідальності та дискваліфікувати.
Громадським активістам урвався терпець і вони написали відкритого листа генеральному прокурору Віктору Пшонці. В ньому, зокрема, відзначено, що ""злочин" Дмитра Гройсмана повторило близько 1000 осіб, деякі з яких навіть задокументували відповідні дії і вимагали порушити кримінальну справу". "Цирк, влаштований ініціаторами цієї справи, - говориться далі в листі, - наруга над елементарною логікою і КПК, яку ми спостерігаємо майже кожного засідання, заплямовує репутацію прокуратури в цілому та зводить нанівець престиж відомства, обличчям якого в очах суспільства є Ви".
Але щось підказує, що пан Пшонка не стане заперечувати позицію своїх вінницьких підлеглих. Бо репутація прокуратури вже така, що однією плямою більше на ній, однією менше – принципового значення не має. Ну а щодо абсурду, то нам до цього не звикати. Начальство Пшонки вже давно поклало на Конституцію той самий орган, але судити його за це ніхто не збирається.
Комментарии
6