У Львові відкрили пам'ятник митрополиту Андрею Шептицькому. Бюджет – понад 30 мільйонів гривень. Порахували, що за ці гроші можна було придбати 15 новеньких тролейбусів.
Через невелику скульптуру планували зрівняти з землею старий сквер, висадити новий, облаштувати велетенську площу й перенести дорогу. Не встигли – молодь розбила у сквері намети й заявила, що не дозволить нищити насадження. Церковники охрестили протестувальників "агентами Москви". З усіх планів "до дати" встигли тільки поставити скульптуру і прибрати дорогу. Тепер автомобілісти мусять об'їжджати площу десятою дорогою, тролейбуси взагалі не ходять.
Пам'ятників у Львові багато. Щойно виходиш із потяга, на вокзалі тебе зустрічає бронзовий бровар із бочкою пива в людський зріст. Їдеш у центр – а ось тобі "вождь" Степан Бандера, здалеку подібний на іншого "вождя", Володимира Ілліча. У сквері біля мого будинку, де ночами засідають місцеві алкоголіки, пам'ятник жертвам СНІДу поставили. А за кілометр звідси зрубали півскверу задля фігури композитора Михайла Вербицького. Пам'ятника ще немає, але постамент уже стоїть, а навколо нього – крива бруківка, хоч покладена кілька тижнів тому.
А ось із пам'ятником загиблому на початку року лідеру гурту "Скрябін" Андрієві Кузьменку якось не склалося. Батьки співака запропонували встановити його на площі, де тепер стоїть бюст письменника-комуніста Степана Тудора. Але громадськість запротестувала. І батьки Кузьми вирішили зачекати до кращих часів.
Однак пісні "Скрябіна" львів'яни продовжують співати. Цікаво, чи побільшає прихожан після встановлення монумента Шептицькому? Після появи у Львові гіганта Бандери націоналістична "Свобода" пробилася до Верховної Ради.
Комментарии
1